top of page
Пошук

4 причини, чому навіть завзятим трудоголікам потрібна відпустка, а ще краще — в іншій країні.Якщо ви любите свою роботу — вам точно пощастило, особливо вона стала вашим хобі. Але і хотіти у відпустку — це теж нормально. І зовсім необов'язково докоряти собі думками, що, вештаючись незнайомими вулицями за тисячі кілометрів від офісу, кар'єру не побудуєш. Навпаки: якщо організм потребує відпочинку, до нього треба прислуховуватися. Інакше він буде саботувати.Пропонуємо 4 причини, чому навіть завзятим трудоголікам в креативних професіях потрібна відпустка в іншій країні.


1. Повне перезавантаження.

Втомлений мозок не працює на повну потужність, а втрачає продуктивність. Поступово стихає творча жилка, мозок схожий на перегрітий процесор. У такий момент він потребує перезавантаження. Вас засмоктує рутина, поточні завдання. На серйозні когнітивні процеси вас вже не вистачає.


У такий момент варто замислитися: чи це те, що вам потрібно для кар'єрного зростання? Хіба можна вирости професійно без складних випробувань?


Вашому мозку потрібен струс новими враженнями та оточенням, свіжими візуальними образами та навіть метушнею, отже обираємо маршрут, купуємо білети та пакуємо валізи.


2. Втомитися фізично. Просто виснажитися.

Взяти 2 тижні та просто кудись поїхати на пляж недостатньо, якщо думками ви залишаєтеся в робочому офісі.


Активна відпустка — це відпочинок, після якого потрібно відпочивати. І це не тавтологія. Для скаженої собаки десятки кілометрів — не межа, інтерес та завзяття вимагають нових видовищ, а тіло активно чинить опір. Нові висоти — привід пишатися собою і можливість тримати м'язи в тонусі. Можна пішки, можна на самокаті, роликах — на чому завгодно, аби не сидячи. Коли організм втомився фізично, думати про робоче завдання у нього вже немає бажання. Після такої паузи мозок починає працювати зовсім по-іншому.


3. Нові знайомства.

Все наше життя так чи інакше будується на комунікаціях. Інша країна — вікно в нову культуру, побут і життя інших людей. Причому дуже корисно подорожувати як великими мегаполісами, так і дрібними населеними пунктами, слухати байки місцевих жителів.


По-перше, це збагачує. По-друге, нові образи, емоції та переживання — складова для свіжих ідей, які ви потім втілюватиме в роботі.


Нарешті, у житті завжди повинно бути місце для випадковості та невизначеності. А раптом, саме за тисячу кілометрів від рідного міста у невимушеній обстановці ви зустрінете людину, яка визначить ваш подальший шлях до мрії? Дайте шанс Його Величності Випадку.


4. Переосмислити цілі та переоцінити пріоритети.

Це як піднятися під купол старовинного собору, щоб побачити все місто в перспективі. Після паузи мозок сам розставляє пріоритети та намічає нові цілі, або ж вносить корективи в уже намічені плани.


Часом життєвий шлях нагадує гру RPG: йдеш світом, набуваєш досвіду та навичок, виконуєш квести, а інколи зустрічаються боси з дубинкою. І ніхто не каже, що до головного квесту (життєвої мети) потрібно йти одразу. Можна зробити щось круте, паралельно основній сюжетній лінії.


Отже, відпустка — це чудова можливість зрозуміти, що для тебе дійсно важливо, куди рухатися далі та взагалі, чи на своєму ти місці.


Понеділок нового робочого тижня після перерви зовсім не страшний, а цікавий. Якщо робота приносить задоволення, ураган подій навіть стимулює рухатися ще швидше. З новими силами в бій за новими досягненнями.

bottom of page