top of page
Пошук

Студенти створили застосунок VeloCity, який допоможе безпечно користуватися велосипедом у ХарковіХарківські студенти презентували прототип мобільного застосунку VeloCity, який допоможе початківцям безпечно користуватися велосипедом у місті. Основними функціями застосунку VeloCity будуть побудова безпечного маршруту та створення мапи наявної інфраструктури. За його допомогою можна буде дізнатись, як проїхати у потрібне місце, де залишити чи відремонтувати велосипед. Також можна буде ознайомитися з правилами дорожнього руху. Найголовніше — у застосунку VeloCity можна буде знайти однодумців, компанію для велоподорожей та спілкування.Розробка застосунку велася в рамках студентського Boot Camp від Kharkiv IT Cluster, який спрямований на отримання студентами практичного досвіду в IT під керівництвом менторів із провідних IT-компаній Харкова. Прототип застосунку переміг у номінації «Найкращий екопроєкт». Менторську підтримку команді переможців надала компанія Intellias, яка також виступила екомобільним партнером студентського Boot Camp.


Анастасія Ніколаєва, PM проєкту VeloCity розповідає: «Я хочу допомогти місту бути екологічнішим, тому долучилась до цього проєкту. Хочеться бачити менше машин на вулицях, але людям потрібно якось пересуватись, тому велосипеди — найлогічніший вихід. Для мене у проєкті було найціннішим те, що я розібралася в різниці між фронтенд та бекенд розробкою».


Розробляла застосунок команда з 17 студентів та випускників ІТ-спеціальностей, а ментори з Intellias ділились із ними технічною експертизою. За два місяці роботи команда встигла створили прототип, дизайн та подальший план реалізації. Не зважаючи на завершення Boot Camp, учасники налаштовані продовжити роботу над застосунком. А ментори з Intellias підтримуватимуть студентів та продовжать співпрацю.


«В Intellias давно розвивають велотематику: облаштовують паркування та інші умови в офісах, організовують корпоративні веломандрівки, а зараз запустили ініціативу «Екомобільне літо» — масштабний проєкт з популяризації велокультури. Ідея створити застосунок для велосипедистів видалась мені цікавою. Впевнений, що коли все задумане буде втілено у робочий зручний функціонал, у застосунку будуть користувачі та поціновувачі. Знаю, що команда не хоче зупинятись, отже і я продовжу менторити наших учасників», — додає Олександр Корженко, Java developer в Intellias та ментор проєкту VeloCity.


Студентський Boot Camp від Kharkiv IT Cluster проходить вже другий рік поспіль. Як зазначає координаторка проєкту Дар'я Таманова, він є важливою подією для IT-спільноти міста. «В концепції цього проєкту лежить трикутник: початківці отримують перший досвід та можуть ближче познайомитись з ІТ-компаніями, компанії можуть знайти майбутніх співробітників, а місто отримує корисні для суспільства ІТ-рішення. Цього року проєкт був удвічі масштабнішим, ніж торік. А найважливіше для нас те, що більшість учасників продовжує роботу над проєктами, які тут народились», — поділилась Дар'я Таманова, координаторка проєкту Boot Camp. 

Про Intellias


Intellias – одна з найбільших українських ІТ компаній, яка об’єднує понад 1800 професіоналів. Розробницькі центри компанії розташовані у Львові, Києві, Одесі, Харкові, Івано-Франківську та Кракові. Також Intellias представлений у Німеччині, Ізраїлі, США, Саудівській Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратах. Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів, спеціалізуючись на автомобільній галузі, навігаційних системах, фінансових та телекомунікаційних технологіях. Технологічними продуктами, які розробляють інженери Intellias, користуються понад 2 млрд людей. Багато років поспіль Intellias є одним із найкращих ІТ роботодавців за версією DOU – найбільшої ІТ спільноти в Україні. У 2020-му компанія отримала таке ж звання від Forbes Україна та EY. Крім того, Intellias двічі здобув звання «Велопрацедавця року».Про Kharkiv IT-Cluster


Kharkiv IT-Cluster — харківська громадська спілка, яка з 2015 року об’єднує провідні IT-компанії, місцеву владу та вищі навчальні заклади для впровадження комплексних змін в IT-екосистему міста. Цілі проєкту: просувати місто як провідну IT-локацію, підтримувати IT-community та освіту, а також поступова трансформація Харкова в IT-центр міжнародного масштабу. Місія організації — розвивати сприятливе середовище для IT-бізнесу в регіоні.


bottom of page