top of page
Пошук

Як двоє хлопців вирішили зробити найзручніший сервіс для пошуку розробників в Україні?У професійних колах "мисливців за головами" існує наболіла проблема альтернативних джерел пошуку IT фахівців. Всі ми знаємо, що ЛінкедІн вже не той і, щоб отримати "версію здорової людини", нам потрібно платити як мінімум $100 кожен місяць, і ця сума лише за мінімальний набір функціональності.

На наше щастя є двоє небайдужих хлопців, які вирішили зробити свій сервіс з "блекджек і ...", який зробить життя кожного рекрутера більш радісним. Хлопців звуть Олександр Бублієнко та Юра Герасімов, а їх сервіс зветься TurboHiring.


Олександр люб'язно погодився розповісти, як саме з'явився цей проект, хто ще над ним працює, та який розвиток чекає TurboHiring в майбутньому.

Сьогодні не так часто можна зустріти рішення для рекрутингу від українських розробників. Як Вам прийшла ідея створення такого сервісу?

Ідея проекту належить моєму другу та партнеру Юрі Герасімову, який хотів знайти собі в команду розробника, а LinkedIn не зміг в повній мірі допомогти у цьому (то пошук не точний, то обмеження дивні).

Поспілкувавшись, із знайомими рекрутерами виявилося, що «такі да» є така проблема. Тож Юра поділився зі мною ідеєю і ми вирішили робити.

Розкажіть про команду, яка працює над TurboHiring зараз?

Наразі проектом займається всього четверо людей: програміст, продавець і двоє співвласників. Я у ролі продукт-дизайнера, а Юра взяв на себе функцію CEO.

Ми лише на початку свого шляху, тому не роздуваємо команду без необхідності.

Цей проект ми вирішили будувати за принципом «lean startup» (про це є хороша книжка Еріка Ріса). Тобто, максимально концентруємося на потребах користувачів і спочатку тестуємо наші гіпотези. Не витрачаємо час і ресурси на дрібниці типу логотипу чи автоматизації певних функцій.

Власне, завдяки цьому підходу ми вже п’ятий місяць в онлайні і вже маємо кілька десятків платних клієнтів, а не на етапі промальовки красивого інтерфейсу та його програмування. Саме тому, наш проект зараз виглядає ніби «без дизайну». Хоча у мене час-від-часу і чешуться руки його «відфотошопити», але я себе б’ю по рукам :)

Що вміє сервіс TurboHiring, і чим він відрізняється від інших рішень?

Зараз ми сконцентрувалися на пошуку українських айтішників та автоматизації певних рутинних процесів рекрутингу таких як, розсилка інвайтів чи повідомлень кандидатам в LinkedIn, збір їх альтернативних контактів і т.п.

Основна мета сервісу — зекономити час рекрутера на етапі пошуку кандидата.


Звісно, є ще над чим працювати, але нам пощастило з ЦА, бо рекрутери відкриті до спілкування і активно дають нам зворотній зв’язок, за що їм респект і уважуха. Ми до них прислухаємося, тому ключові функції і тюнінг системи ми генеруємо базуючись на реальних потребах.

Ми відразу зробили його платним, адже це найкращий спосіб перевірити життєздатність продукту. Наразі ціна місячної підписки складає всього 500 грн — це відчутно дешевше ніж Premium на LinkedIn, та є знижки для команд. Але ми ще експериментуємо над варіантами.


Які подальші плани щодо розвитку сервісу?

У нас вже назбиралася ціла торба функцій, покращень та ідей, які хотілося б реалізувати.

Зараз ключове завдання — зробити дійсно якісний пошук.

TuboHiring розвиваємо за рахунок власних коштів та часу. Паралельно займаючись клієнтськими проектами. Звісно, це пригальмовує проект, але як тільки він стане приносити достатньо коштів, ми переключимося на нього в повну силу.

Якщо не секрет, скільки користувачів вже користується сервісом?

Наш проект запущений 4,5 місяці тому і за цей час зареєструвалися більше 1170 користувачів. З них ~19% активні користувачі. ~20% — фрілансери, ~80% — працівники компаній. В базі більше 84 000 українських айтішників, і якщо вірити звіту DOU.ua, то це ~80% усього ІТ-ринку України.

Хоч проект ще в бета-стадії, але ми вже маємо… заглядаючи в гугл табличку... 46 платних клієнтів.

Це цікавий для нас проект і досвід. А ще приємно отримувати такі ось відгуки про свою роботу :)


Це дуже добре, що з'являються рішення, які роблять нашу роботу набагато зручніше і простіше. Команда ITCP рекомендує TurboHiring, як більш зручну альтернативу платним пакетам LinkedIn.

#рекрутинг #ITHR #подборперсонала #поискперсонала #recruiting #стартап #startup #linkedin #ITрекрутинг #ITвУкраине #HR #интервью #interview

bottom of page