top of page
Пошук

БФ «Відкриті очі» відкрив «Кімнату позитиву» у Харківській обласній дитячій клінічній лікарніНаприкінці березня, майже одночасно з запровадженням карантину по всій Україні, БФ «Відкриті очі» компанії SoftServe у співпраці з лікарями Харківської Головної Обласної дитячої клінічної лікарні, відкрив для пацієнтів «Кімнату позитиву».

Проект реалізовано завдяки благодійним пожертвам компанії SoftServe, її працівників, а також усіх небайдужих. Партнери проекту — Бюро “Кульман” та дизайнер Анастасія Маслова.


“Ми допомагаємо наповнювати інфраструктуру державних лікарень унікальними просторами для: швидкої реабілітації та покращення психологічного стану маленьких пацієнтів, які довго перебувають в лікарні в післяопераційний період чи під час боротьби з недугою; вони отримують можливість наздогнати навчальну програму з вчителями; побути в дещо іншому місці, ніж палата, пограти в ігри, відпочити, почитати, подивитися навчальні фільми та мультфільми — словом, побути дитиною, а не пацієнтом", — поділився координатор проекту від БФ “Відкриті очі”, Роман Перепічка.


Щорічно до стаціонару Харківської обласної дитячої клінічної лікарні госпіталізується майже 11 000 дітей, з Харківської області, м. Харкова, з Донецької, Луганської та інших областей. Тут лікування проходять діти з найбільш важкими, життєзагрозливими хворобами: вроджені вади розвитку, вроджені вади серця, цирози печінки, хвороба Крона, Гоше, розсіяні склерози, орфанні захворювання та інше.


Протягом терапії у складних випадках, яка триває від 2 до 9 місяців, діти не мають можливості відвідувати школу, залишаються ізольованими від своїх друзів та родини, щасливих дитячих буднів.


“Раніше про дозвілля наших маленьких пацієнтів дбали лише волонтери з різних громадських організацій міста разом зі студентами Харківського національного медичного університету у вільний від занять час. Тепер, з моменту відкриття, щоденно кімнату позитиву відвідує приблизно 30-40 дітей, які лікуються в гастроентерологічному, кардіологічному на неврологічному відділеннях”, - розповідає головний лікар Харківської обласної клінічної лікарні, Муратов Георгій Рафикович.Дизайн кімнати, як і її наповнення, максимально відповідають потребам дітей — кожна Кімната Позитиву має 4 зони: творчу, ігрову, читальну та освітню, спеціально підібрані дитячі іграшки, освітні та розвиткові матеріали, меблі.


Проект “Кімнати позитиву” розпочався у жовтні 2017 року. Тоді Фонд вперше облаштував Кімнату позитиву у Вроцлавській дитячій клініці ендокринології та діабетології (Польща) спільно з Асоціацією Pozytywne.com. Ідея створення такої кімнати виникла у співробітників розробницького центру SoftServe у Вроцлаві. Вони звернулися з цією ідеєю у БФ “Відкриті очі” і проект взяли в роботу. Після успішної реалізації проект вирішили втілити в Україні, де з того часу створено вже 4 таких кімнати (відкриття двох заплановано на початку 2020 року).БФ «Відкриті очі» працює над облаштуванням подібної кімнати у Львові. Цього року планується старт збору коштів на Кімнати Позитиву у Києві та Чернівцях. Фінансування проекту здійснюється на засадах фандрейзингу.Про SoftServe

SoftServe — провідна українська ІТ-компанія, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить в трійку найбільших ІТ-компаній України. Понад 8000 співробітників працюють у європейських та американських офісах компанії, що знаходяться у 12 країнах. Головні офіси компанії знаходяться у Львові та Остіні (штат Техас, США). Розробницькі центри компанії розташовані у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія) та Вроцлаві, Білостоку, Глівіце, Варшаві (Польща).


Про Благодійний Фонд «Відкриті очі»

У 2014 році у SoftServe був заснований корпоративний Благодійний фонд «Відкриті очі». На початку Фонд відігравав роль внутрішнього майданчика для збору коштів та реалізації благодійних проектів працівників компанії, до яких вони також долучались як волонтери. У 2017 році фандрайзингова платформа Фонду www.openeyes.org.ua стала відкритою для зовнішніх донорів. З цього часу не лише працівники SoftServe, але й усі охочі мають можливість долучатися до фінансування благодійних ініціатив Фонду.

bottom of page