top of page
Пошук

Як організувати кращу HR конференцію в Україні? Інтерв'ю з Оксаною Кіхтенко, засновницею IT-HR ForumHR напрямок вже давно сформувався в окрему галузь, та зараз важко представити собі компанію, де питання роботи з людьми не були б стратегічно важливими. Нас вже дуже багато та всі ми працюємо в різних умовах, компаніях, містах та країнах. Але нас об’єднують одні й ті самі виклики, проблеми та досягнення, які допомагають нам ставати кращими. Але є події, які формують в нас жагу до нових знань, та задають горизонти для розвитку нас як експертів.


Одна з таких подій це IT-HR Forum, конференція яку ми всі добре знаємо, та без якої, мабуть, вже важко уявити собі професійне життя.


Ми вирішили поспілкуватися з Оксаною Кіхтенко, засновницею та організаторкою IT-HR Forum, та з'ясувати, з чого все починалося та на що нам чекати у майбутньому.Зараз ми знаємо IT-HR Forum, як одну з масштабніших професійних конференцій. Але цікаво дізнатися, як саме виникла ідея організувати цю конференцію?


Все почалось у 2014 році, коли я займалась соціальним кар'єрним проектом для молоді “ЯППІ”. Одна моя знайома запропонувала організувати HR конференцію в Харкові. Я підтримала цю ідею, як можливість розповісти про соціальний проект для молоді. Про проект нажаль так і не вдалось розповісти, але конференцію я все ж таки організувала. Ця конференція називалася “Квантовий HR”.Головна концепція, яку я реалізувала на ній — це було розподілення на 4-ри різни тематичні потоки: IT-HR, Horeca & Retail та FMCG. Адже HR процеси значно відрізняються та мають свої особливості для кожної з цих сфер бізнесу.

Дуже важливим для мене навіть на першій конференції було створення якісного контенту, а не лишу професійної тусовки, хоча й це теж важливо (посміхається).На першій конференції спікерами були запрошені: Денис Бродський (на той момент - HR Директор, член Правління “Platinum Bank”), Наталія Бровченко (HRD Rabota.ua), Марина Майор (HRD, Comfy), Анна Присич (Регіональний Директор, “HeadHunter Ukraine”), Євген Кагановський (Human Resource Manager, IT Innovations Ukraine в IBM), Слава Панкратов (Співзасновник та керуючий партнер, Стратоплан.Ру), Вікторія Орел (Human Resource Manager у компанії EPAM Systems), Олександра Чуднер (PR & Motivation менеджер компанії Ciklum), Катерина Бандуровська (Ведучий менеджер по нематеріальній мотивації, ГК АЛЛО) та Ірина Гнутова (HR-консультант).


Саме ця конференція надалі й стала стартом для проведення вже профільного IT-HR Forum.
Скільки учасників було на першій конференції IT-HR Forum?


Перший IT HR Forum проходив у Харкові 27 вересня 2014 року та зібрав приблизно 190 учасників. Він називався: "1–й Всеукраїнський IT-HR Форум: IT Recruitment & Management 3.0". А на лого був прописаний наш головний слоган "Because People Matter” ("Тому що Люди мають Значення"). Люди — це головне у будь-якій компанії чи проекті — він і зараз є нашої мотивацією при створенні нових проектів. Всі наші ініціативи ми робимо для розвитку Людей, професіоналів, які потім розвивають свої команди та співробітників.


Ти вже організувала багато конференцій, які вже давно стали міжнародними. Чи є в тебе ті, що сподобалися найбільше?


Сподіваюсь, що найкраща ще попереду! Але, якщо брати з тих Форумів, що ми організували, то це 8-й IT HR Forum, який проходив 1 червня 2019 року у Києві в Unit.City. Саме того разу нарешті нам вдалося привезти одного з найвідоміших експертів міжнародного рівня зі Сполучених Штатів — Ірину Шамаєву. Переговори з якою зайняли в нас близько 5 років.


Крім того було ще ряд провідних експертів, які зробили контент Форуму справді крутим! Це Katrina Collier (Founder of The Searchologist), Дар'я Іванова (Grid Dynamics зі Санкт-Петербурга), Андрій Марач (HR-директор, Profitero), Віктор Сорока (Co-Founder / Talent Acquisition Consulting Practice at SELECT*), Анна Толмачова (SHRM-SCP), Юлія Венгер та Настя Геллер (GUID), Serhii Sauta (HRD, Hubber).Крім контенту також дуже запам'яталася сама атмосфера. Це була атмосфера свята, радости, учасники посміхалися та обіймали один одного. Ми пригощали всіх італійським морозивом та робили миттєві фото на інста-принтері. Було дуже круто. Обов'язково треба повторити!Що саме складне в організації конференцій для тебе?


Для мене саме складне й важливе — це виправдати сподівання учасників. Кожного разу планка очікувань від івенту підіймається все вище та дуже не просто її досягти.


Кожен Форум — це понад 6 місяців підготовки. А цього року — це 12 місяців, адже ми були вимушені скасувати Форум у травні та почати все з початку. І за такий довгий час відбуваються зміні, форс-мажори, які перевертають все догори ногами. Організатор повинен швидко відреагувати та завчасно побачити, а інколи навіть вгадати актуальні тренди, які будуть цікаві учасникам цього разу. І ти буває вгадуєш, а буває — ні.


Кожного разу, коли виходжу на сцену привітати учасників хвилююся наче на випускному екзамені у школі. І дуже чекаю кінця дня, щоб запитати відгуки в наших гостей.


Найкраща винагорода, коли наприкінці Форуму учасники підходять до тебе обіймають і говорять “Дякую” — це найкраще, що може буде! (посміхається). Саме тоді відчуваєш момент щастя і що твоя робота була зроблена не даремно.Великі конференції потребують команду, яка буде допомагати з організацією. Чи є вона в тебе, та хто тобі допомагає зараз?


З командою на жаль завжди було складно. Тому що проектна робота не дає можливість забезпечити фул-тайм загрузкою людей. Особливо коли трапляється форс-мажор у вигляді карантину, та вся івент-сфера просто стає на паузу. І онлайн-формат не вихід. Зараз у нас лише 2 людини зайнято у проекті, одна на фул-тайм, інша на часткову зайнятість. Потрібно більше, але нажаль зараз немає ресурсів.


Допомагає те, що цього року ми зібрали Програмний Комітет. В ньому Віка Мусіяченко, Оксана Кравченко та Анна Попова — це професіонали, яким я дуже вдячна за підтримку.


Карантин змінює життя навколо. Напевно в тебе також є ідеї щодо нових форматів конференцій та подій. Розкажи, будь ласка, чого нам чекати від тебе найближчим часом?


Так, це правда. Весною ми також трохи експериментували з онлайном, проводили HR-Марафон на актуальні на час карантину теми. Але зараз онлайн-формат багатьом вже дуже набрид і офлайн почали цінувати ще більше. “Offline is the new luxury” сьогодні. Як не крути, але людина все ж таки потребує соціалізації, живого спілкування. І поки що, багато з нас ще не готові відмовитися від цієї розкоші.


30-31 жовтня ми організуємо 10-й ювілейний IT HR Forum, який пройде у Києві. Також будуть онлайн-трансляції. Онлайн формат насправді ми вже кілька років пропонуємо учасникам, може ми першими піймали тренд? (посміхається). Але ми завжди просто прислухалися до побажань наших учасників.


Цього року форум буде 2 денним. Вперше в Україні ми організовуємо профільний івент з Сорсінгу - Sourcing Day - це буде цілий день лайфхаків з пошуку найкращих IT талантів на різних платформах. Кожен учасник має вибір: відвідати лише один день чи обидва дні. Взяти участь особисто у Києві чи приєднатися до онлайн-трансляції.


Другий день буде традиційно поділений на 2 потоки:

- "HR напрям" — де на вас чекатимуть такі спікери як: Вікторія Мусіяченко, Катерина Остапчук, Олеся Кирильчук та інші.

- "Recruitment напрям" - де за вами поділяться досвідом провідні спікери: Kasia Tang, Josef José Kadlec, Lina Kalysh, Анна Жуковська та інші.


Багато спікерів ми тільки плануємо анонсувати, тому це буде для учасників невеличким сюрпризом.


На жаль цього року ми змушені значно зменшити кількість місць на Форум, це більше ніж на 60 відсотків, щоб дотримуватись всіх вимог, що зараз діють у зв’язку з карантином. Квитків залишилося не багато, тому якщо хочете приєднатися, краще поквапитися.


Щодо цінової політики: ми не підвищували ціни для учасників і до 31 серпня можна зареєструватися по мінімальний вартості від 3500 грн.Чи відвідуєш ти сама якісь конференції, чи події? Які твої улюблені?


Так, звичайно. Відвідую українські та міжнародні в інших країнах. Один з моїх улюблених івентів Sourcing Summit в Амстердамі, який організовує мій знайомий Філ. Навіть була там волонтером.


Цього року планувала поїздку в Лісабон, але нажаль… Сподіваюсь наступного року ще обов'язково надолужимо (сміється).Дякуємо Оксані за те, що поділилася з нами своїм професійним шляхом, та бажаємо успіхів. До зустрічі на майбутніх івентах.

bottom of page