top of page
Пошук

Kharkiv IT Cluster. Як об’єднати всіх попри війну


Як так сталось, що організація, яка перебуває під обстрілами, розв'язує нагальні проблеми українського ІТ-бізнесу на найвищому рівні? Як взагалі функціонувати, коли частина команди у бомбосховищі, але працює безупинно?


Зрештою, Kharkiv IT Cluster не вперше з цим зіштовхується. Коли Кластер тільки утворився у 2015-му, головною метою було вберегти ІТ-потенціал Сходу і відстояти Харків. Вже за 7 років організація переросла у велику екосистему, яка об’єднує понад 200 організацій. Вплив і проєкти Кластера зараз суттєво масштабувались на національний і міжнародні рівні. Проте серце організації завжди б’ється в ритмі Харкова.Об’єднуємось попри все


Плекати харківську ІТ-спільноту успішно вдається і на відстані від рідного міста. На цьогорічному івенті з нагоди Дня народження Kharkiv IT Cluster не всі зібрались у Харкові, а відзначання проходило значно скромніше, ніж зазвичай.


Команда Кластера створила максимально гнучкі можливості для цьогорічного нетворкінг-івенту. Учасники зустрічі зібрались у трьох комфортних офлайн-локаціях: Харків, Львів, Варшава та онлайн.


«Харків – головний майданчик», – акцентує Олександр Медовой, Голова Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster на відкритті івенту, – «І хоча ми зараз розкидані по світу, ми залишаємось харків’янами».


Олександр презентував основні здобутки організації за 5 місяців. У фокусі – три ключові напрямки роботи: допомога країні, захисникам, медикам та простим людям; допомога мемберам та їхнім командам; безшовна робота команди Кластера, підтримка чинних учасників та об`єднання нових.95% команд збережено, понад 15 тисяч людей евакуйовано


Звісно, ІТ-компанії ретельно готували business continuity plan, та все ж багатьох війна застала зненацька. Щоб зберегти спільноту, у перші тижні Харківський ІТ Кластер ретельно координував евакуацію. «Евакуація – це те, завдяки чому нам вдалось зберегти бізнес», – наголосив Олександр Медовой.


Безперервна комунікація з військовими щодо безпечних шляхів виїзду з міста дозволила врятувати не тільки айтівців, а і їхні сім’ї та домашніх улюбленців. За опитуваннями Кластера, компанії зберегли до 95 відсотків команд.

Понад 1800 айтівців отримали бронювання


«Усі кластери ходили до нас і питали – як це вам вдалось?» – така реакція, за словами Медового, була у колег на успіхи в бронюванні. Проте відповідь досить проста – команда Кластера працює понаднормово і з максимальною віддачею шукає шляхи розв'язання проблем.


Перші переліки від 26 компаній-учасників Харківський ІТ Кластер подав на національне бронювання ще 7 березня. За цей час відстрочки на регіональному чи національному рівнях отримали понад 1800 ІТ-спеціалістів. Робота триває.


За статистикою, близько 5% харківських ІТ-спеціалістів долучились до лав ЗСУ: «Ми всі розуміли, що треба воювати. 25 лютого ми вже мали співробітників у ЗСУ та ТрО», – згадує Олександр.ІТ-освіта під час війни: перезапуск проєктів під нові виклики


Kharkiv IT Cluster має найбільше портфоліо освітніх проєктів серед інших подібних організацій – зараз функціонують понад 20 ініціатив.


Уже з 15 квітня освітній напрямок перезапустив свою діяльність – проєкти масштабовано та оновлено відповідно до потреб людей під час війни: «Ми були єдиною організацією, яка відновила роботу освітніх проєктів так рано».


Спільно з UNICEF команда Кластера проводить профорієнтаційні ігри Kid2IT для дітей-переселенців по всій країні, залучаючи до цього нових менторів.


Для підтримки іміджу Харкова та його університетів команда Харківського ІТ Кластера оновила всю інформацію для вступу на Порталі Абітурієнта. Щоб дати цьогорічним випускникам більше надії, команда Кластера проводить зустрічі з представниками наших компаній-мемберів і створюємо додаткові канали інформування.

Наші освітні проєкти вже давно вийшли на національний рівень, а тому Харківський ІТ Кластер об’єднав наших мемберів, які надають ІТ-освіту, у нову спільноту – EdTech CommunITy. Ми об’єдналися, щоб системно допомагати здобувати українцям ІТ-освіту під час війни.441 небайдужа зустріч


Створення цільових ком’юніті – одна з найбільших цінностей спільноти Kharkiv IT Cluster: за 5 місяців проведено 441 зустріч за різними напрямками (HR CommuniTy, PR CommuniTy, GR-івенти, освітні зустрічі та зустрічі з мемберами) 7921 людина відвідала зустрічі від Kharkiv IT Cluster.


На початку повномасштабної війни Kharkiv IT Cluster 14 разів виходив на BBC та CNN, щоб розповісти світу правду про наслідки воєнних злочинів росіян і те, як ІТ-бізнес цьому протистоїть.


А коли питання безробіття постало дуже гостро, команда перезапустила бот для ІТ-вакансій.