top of page
Пошук

Як особистості впливають на ефективність роботи команди?Ми звикли оцінювати ефективність команди персональними та груповими результатами, а також навичками необхідними для розвитку компанії. Більшість компаній зовсім не звертає уваги на особисті орієнтири членів команди вважаючи, що це не впливає на цілі та результати бізнесу.

Як пише Harvard Business Review, у 2016 році компанія Google розповіла, що відкрила секретні компоненти для ідеальної команди. В компанії дослідили більш ніж 100 команд, та виявили, що головною силою ефективної роботи команди є середній рівень емоційного інтелекту та високий рівень спілкування між членами групи.

Дослідження показало, що високий рівень міжособистісної чутливості, цікавості та емоційної стабільності привів до більш згуртованих команд і підвищенню просоціальної поведінки серед її членів. Більш ефективні команди складалися з більшої кількості холоднокровних, допитливих і альтруїстичних людей. Аналіз також показав, що особистості членів команди впливають на співпрацю, спільне пізнання, обмін інформацією та загальну продуктивність команди.

Іншими словами, то, ким ви є, впливає на те, як ви поводитеся і взаємодієте з іншими людьми, тому особистості членів команди діють подібно різним функціям одного організму.

В ході досліджень було виявлено, що ролі в команді в основному є продуктом особистостей людей. За результатами аналізу, дослідники пропонують таку класифікацію:

Орієнтовані на результат. Члени команди, які природно організовують роботу і беруть на себе відповідальність, прагнуть бути соціально самовпевненими, конкурентоспроможними та енергійними.

Орієнтовані на взаємовідносини. Члени команди, які, природно, зосереджені на стосунках, налаштовані на чужі почуття, будують згуртованість яка базується на теплих та дипломатичних відносинах.

Послідовники процесів та правил. Члени команди, які звертають увагу на деталі, процеси та правила, частіше за все, вони є надійними, організованими й сумлінними працівниками.

Інноватори та підривні мислителі. Члени команди, які природно орієнтуються на інновації, передбачають проблеми та визнають, коли команда повинна змінитися, мають тенденцію бути творчими, цікавими та відкритими для нового досвіду.

Прагматичні. Члени команди, які є практичними, непохитними претендентами на висування ідей та теорій, схильні бути благорозумними, емоційно стабільними та врівноваженими.

Розуміючи те, які типи представлені в нашій команді, ми можемо заздалегідь дізнатися, які завдання будуть виконані успішно, а які можуть бути неможливими для виконання. Якщо наші команди вирішують різні завдання, то формування балансу особистостей може стати ключовим завданням для бізнесу.

Наприклад, якщо ніхто в команді не буде орієнтований на результат, цій команді буде важко рухатися вперед. Але, якщо всі члени команди будуть орієнтуватися тільки на результат, це може призвести до жорсткої конкуренції всередині команди, та унеможливить ефективну командну взаємодію.

Або інший приклад, якщо в команді не буде людей, які орієнтовані на взаємовідносини, команда буде витрачати дуже багато часу на налагодження відносин всередині, що може відобразитися на ефективності та результаті.

Таким чином оцінка кожного потенційного учасника команди, може показати, наскільки людина може взаємодіяти та досягати результатів працюючи в команді. Все цінне відбувається в результаті колективних зусиль, коли люди розуміють ефективність колективної праці, та ті досягнення, які вони не змогли б досягти самі. Самі успішні команди завжди прагнуть не тільки до балансу навичок, але й до балансу особистостей в їх середині.

За матеріалами Harvard Business Review - https://hbr.org/2017/01/great-teams-are-about-personalities-not-just-skills

Photo by James Thomas on Unsplash

#команда #менеджмент #управлениеперсоналом #развитиеперсонала #удержаниеперсонала #HRстратегия #HR #ITHR

bottom of page