top of page
Пошук

Як HR-практики GlobalLogic допомагають компанії зростати у конкурентному середовищі?


Консультанти харківського офісу компанії у зоні відпочинку “GL-Club”

В нас вже було інтерв’ю про рекрутмент-стратегію GlobalLogic яке стало одним з найпопулярніших на нашому сайті. В нас багато хто питав, а що ж там з HR-практиками компанії, та як компанії вдається керувати процесами за такою великою кількістю консультантів, розподілених між багатьма офісами.


На ці питання ми спробуємо відповісти сьогодні й для цього поспілкуємось з Анастасією Яворською (Head of Core HR GlobalLogic в Україні) та Анною Єфремовою (Head of HR Business Partners GlobalLogic в Україні).GlobalLogic продовжує зростати в Україні, та стрімкий ріст потребує ефективних HR-процесів. Відкрийте секрет, на чому базується сьогодні HR-стратегія компанії?


Анастасія: Питання HR-стратегії є непростим. Ми функціонуємо в активному бізнес-середовищі, де фіксовані стратегії скоріш слугують бар'єром, а не рушійною силою. HR команда постійно має адаптуватися до потреб та росту бізнесу, формуючи нові HR-задачі та стратегію майже кожний квартал.


Безперечно, що при будь-яких змінах та викликах, для нас залишається пріоритетним розвиток, залученість та утримання наших консультантів. Будь-яка HR-ініціатива має на меті підтримувати або доповнювати одну з цих зазначених задач.


Анна: Крім цього, на цей рік ми ставимо на меті ефективну взаємодію між усіма внутрішніми функціями компанії (HR Business Partners, Core HR, L&D, TAG, Marketing).


В нас дуже багато кросфункціональних перетинів, які впливають на ефективність процесів, посилюють наш Employer Brand, як всередині, так і зовні. Наразі пріоритет — синхронізація наших дій та створення спільної стратегії з чітко окресленими напрямами.Які цікаві проекти ви зараз плануєте впровадити для вдосконалення HR-процесів всередині компанії?


Анастасія: Щодо HR-процесів, то основним завдання для нас є автоматизація через залучення нових технологічних партнерів, що допоможуть процесам вийти на новий рівень взаємодії з людьми та бізнесом.


Наразі ми в процесі переходу на нову ERP-систему, що має на меті уніфікувати та вдосконалити HR-процеси по всій географії.


Ми також відмовилися від класичних форматів Engagement Survey та обираємо нового партнера, що допоможе нам крім вимірювання рівня залученості консультантів, також прогнозувати ризики щодо плинності людей та вказувати на більш деталізовані області для вдосконалення процесів та практик в організації.В цілому нам зрозуміло, чому розробникам варто приходити на проекти в GlobalLogic. Але розкажіть, чому їм треба залишатися в проектах компанії? Чим утримує GlobalLogic своїх інженерів?


Анастасія: Безумовно першочерговим фактором залученості буде цікавий та технологічний проект, команда до якої потрапляє інженер та атмосфера. Ми багато раз чули з опитувань, що в GlobalLogic панує дуже тепла та демократична атмосфера. HR-команда намагається підтримувати рівень відкритості та людяності в компанії.


Анна: Одна з вагомих складових тривалих взаємовідносин з нашими інженерами — це можливість розвитку в компанії. Сучасні технології, відкриті менеджери та колеги, які хочуть ділитися експертизою, прозорі процеси оцінки та переходу на новій професійний рівень, можливість ротації з одного проекту на інший, або навіть релокації в іншу країну — все це дуже цінується нашими фахівцями.


Анастасія: Окрім цього, ми намагаємося створювати різноманітні можливості, щоб кожен зміг обрати те, що цінно і цікаво саме для нього. Від безкоштовних занять йогою та TRX в спорт-хабі до вечірнього лекторію з філософії свідомості. Консультанти GlobalLogic можуть обрати як участь в марафоні або в спортивній команді, так і відвідати лікаря або масажиста в офісі, відпочити на даху або пограти в Xbox та більярд. Все залежить від уподобань кожного інженера.


Різноманітність технічних тренінгів дає можливість майже кожному долучитися до програм GlobalLogic Education, як в ролі слухача так і в ролі тренера.


Багато ініціатив присвячені здоров’ю консультантів: від медичного страхування, лікаря в офісі до Днів Здоров’я – щорічного безкоштовного медичного огляду у провідних клініках.


Благодійність, корпоративні заходи, вечірки — також є частиною нашої невіддільної пропозиції для інженерів.


Дитяче свято для дітей інженерів GlobalLogic


Як будується процес розвитку та кар’єрного зростання консультанта в компанії?


Анна: GlobalLogic — це компанія, в якій присутні кар'єрні можливості. Так вважає 96% інженерів за даними внутрішнього опитування, яке було проведено командою HR Business Partners в минулому фінансовому році.


Як ми це робимо? По-перше, ми створюємо такі можливості, а по-друге, ми робимо так, щоб наші спеціалісти знали про них, розуміли процеси та могли легко отримати бажаний розвиток.


Існування кар'єрних можливостей та можливостей для розвитку присутнє в GlobalLogic завдяки існуючим центрам розробки з безліччю проектів в таких індустріях, як: Communications & Media, Automotive, Industrial & Healthcare; Commerce & Technology, внутрішнім та зовнішнім спільнотам інженерів та Proof of Concepts (PoC) — внутрішнім розробкам компанії, в яких наші співробітники беруть участь, розвиваючись та передаючи свої знання іншим.


А ми, як HR, забезпечуємо наших спеціалістів відповідними HR-інструментами та програмами, які допомагають зробити цей шлях можливим та цікавим.Так, наприклад, кожен ньюкамер в перший день отримує Career Development HandBook, мета якого усвідомлення існуючих можливостей розвитку спеціаліста в компанії. HandBook містить в собі інформацію про кар'єру саме в GlobalLogic, про існуючі процеси оцінки, умови та критерії переходу з одного рівня на інший, про роль менеджера у розвитку спеціаліста, та на що саме треба звернути увагу інженеру. Також у Career Development Handbook описані програми, які сприяють горизонтальному розвитку — наприклад ротаці