top of page
Пошук

Офіційна позиція EASE з приводу економічної ситуації в країні


Любов Мочалова, СЕО EASE поділилася з нами позицією з приводу економічної ситуації в країні: станом на сьогодні ІТ-індустрія втрачає 20% прибутку тільки через валютний курс НБУ.


"Адміністративні методи регулювання ситуації, замість стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу наближають нашу країну до інфляції. Зараз держава друкує гривні і якщо це продовжиться, то вже в найближчому майбутньому курс долара сягатиме 100 грн за 1 долар, при цьому офіційний курс може триматися на рівні 29.25, що тільки збільшить збитки. Втрати тільки ІТ-галузі від регулювання курсу валюти вже досягають близько 20%.


$2 млрд прибутку за перший квартал ми закрили, але треба враховувати, що в лютому це було ~$800 млн, а вже в березні — ~$500 млн, тобто тренд все одно йде вниз.

Через заборону чоловікам виїзду з країни, втрачаються нові замовлення та контракти, бо більшість з них передбачають фізичну присутність (сейлзів, біздевів, СЕО, СТО команд) на переговорах. А коли ситуація трохи покращиться, є великий ризик втратити 100-150 тисяч людей, які захочуть виїхати закордон і будуть будувати ІТ-ринок там.


Ми розуміємо, що ця війна надовго і нам буде нелегко, проте ми готові працювати тут, в Україні, розвивати технологічний сектор, тож не можемо залишатися осторонь реальної проблеми та вдавати, ніби її не існує.


Рішення, орієнтовані на підтримку та розвиток бізнесу потрібні тут і зараз, бо донати — це звичайно гуд, але економіка починається з розвитку підприємництва."


"Європейська асоціація програмної інженерії" EASE - це IT спільнота, яка зараз налічує 50 компаній.


bottom of page