top of page
Пошук

Євгенія Клепа про Civic Tech Sisters, та розвиток жіночого лідерства у технологічній спільнотіНещодавно, ми дізналися про досить цікаву ініціативу, яка називається Civic Tech Sisters. Вона допомагає жінкам втілити їх ідеї в життя, та допомогти змінити світ завдяки технологіям.

Нам стало дуже цікаво як все працює, та як долучитися до цієї програми. Тому ми вирішили про все це спитати у Євгенії Клепи, виконавчої директорки 1991 Open Data Incubator, що є партнерами ініціативи в Україні.

Ми чули що вже зовсім скоро стартує програма Civic Tech Sisters. Розкажіть, будь ласка, про цю ініціативу?

Civic Tech Sisters це така міжнародна україно-німецька навчальна програма, присвячена жінкам, чиї ідеї змінюють суспільство. Протягом шести місяців 20 учасниць під керівництвом 10 менторок будуть розробляти Civic Tech ініціативи, а потім презентують їх на офлайн-заході у Києві. За допомогою програми ми плануємо допомогти у вдосконаленні Civic Tech проєктів, що очолюють жінки та сформувати у них власну лідерську позицію. Назва обрана не випадково. Жінки потребують підтримки одна одної, відчуття єдності при роботі у секторі, де кількісно переважають чоловіки-спеціалісти. Ми віримо, що міжнародне співробітництво, об’єднання зусиль та менторство лідерок допоможуть нам створити нове Civic Tech ком’юніті.

Як буде проходити програма та які в неї етапи?

Програма проходитиме в онлайн-форматі. Менторки разом з учасницями розроблять індивідуальний план навчання та визначать цілі роботи. Розробка ініціатив та підготовка проєктів супроводжуватиметься обміном знаннями, досвідом, допомогою в отриманні доступу до необхідних даних чи інструментів. Окрім роботи над проєктами, учасниці зможуть сформувати власну лідерську позицію, оцінити можливості та ризики роботи у технологічному секторі, підготуватись до кар’єрного прориву. Протягом усієї програми учасниці та менторки будуть ділитись своїми враженнями та перемогами у блозі та соцмережах. Таким чином ми плануємо голосно заявити на міжнаціональному рівні про роль жінок у Civic Tech сфері.

Які вимоги, та як долучитися до програми?

Заявку на участь можуть подати, з одного боку спеціалістки Civic Tech сфери, які прагнуть зайняти лідерські позиції чи вже очолюють ініціативи. А також, ми запрошуємо жінок, що працюють у технологічних сферах та бажають перейти у сектор цивільних технологій — в рамках проєкту чи навіть нової роботи. Всю інформацію про програму можна подивитися на нашому сайті, також можна відразу залишити заявку на участь. Але краще поквапитися, бо кінцевий термін подання заявок: неділя, 3 травня, 23:59 (CEST).

Що дає участь в програмі для її учасниць?

Для учасниць, які приєднаються до Civic Tech Sisters, це перш за все можливість стати частиною нового ком’юніті жінок, які працюють у Civic Tech сфері та підтримують одна одну. Також це безумовно дуже крута можливість здійснити навчальну подорож у світ цивільних технологій. Як для наставниць, так і для учасниць програма надає можливість розмірковувати, вчитися та рости. Більш того, учасниці отримають доступ до існуючої (між-)національної мережі Civic Tech лідерів та проєктів, які трансформують суспільство. Ком’юніті підтримки та знань, яке ми побудуємо протягом шести місяців роботи, стане основою для майбутнього руху жінок-лідерок у tech сфері.

Які перспективи є в учасниць після завершення програми?

Наприкінці програми ми всі зустрінемося у Києві на триденному заході. На учасниць та менторок чекають тренінги, пітчі їх проєктів та презентація ініціатив на міжнародній конференції. Ми сподіваємось, що кожна учасниця програми отримає нові знання та досвід, переоцінить свої можливості та власним прикладом доведе жіночу роль у Civic Tech світі. __________ Дисклеймер:

Організатори програмиGoethe-Institut, 1991 Open Data Incubator та міжнародна громадська організація betterplace. Проєкт фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

bottom of page