Поиск
  • Команда ITCP

Як Archer Software працює з віддаленими інженерами? Інтерв'ю з Романом ОблогінимМожливість працювати віддалено стала топ-запитом від кандидатів у IT сфері. Багато компаній бачать у цій моделі суцільні ризики та категорично не розглядають такі опції на своїх проектах. Але все ж таки, для деяких компаній це стало додатковою перевагою та дозволяє значно розширити можливості для пошуку інженерів.


Щоб дізнатися як все працює, ми вирушили у славне місто Дніпро, щоб зустрітися з Романом Облогіним, HRD у компанії Archer Software. Саме ця компанія зараз активно працює з віддаленими інженерами, а іноді навіть і цілими командами розробників.
- Романе, розкажи, будь ласка, трохи про Archer Software


Наша компанія має досить цікаву історію. Archer Software у січні виповнюється 20 років. Для IT компанії в Україні це дуже серйозний шлях. Компанія починала цей бізнес, не маючи прикладів або орієнтирів на ринку, тому багато в чому треба було йти наосліп та бути першими.


Довгий час компанія зростала не дуже інтенсивно та зберігала домашню атмосферу орієнтуючись на високу якість розробки. Сьогодні в нас офіси у Дніпрі та Києві, також в нас є досить багато інженерів які працюють віддалено над різними нашими проектами. Компанія орієнтується на сервіси та продукти, сьогодні ми успішно допомагаємо кільком продуктовим компаніям глобального рівня розвивати їх ідеї.


За роки роботи в нас виділилося кілька спеціалізацій, в яких ми досягли найбільшого успіху. Це такі напрямки як: Healthcare, Automotive та Fintech. Ці напрямки в яких в нас ключова експертиза, але звичайно ми працюємо також з іншими проектами, в яких показуємо досить високі результати.


У технологічному плані ми йдемо за трендами, в нас на проектах всі нові практики та технології, які зараз популярні на ринку. Серед наших проектів багато проривних продуктів, які зараз активно захоплюють ринки США та Європи.
Ми не зростаємо так, як це роблять наші "unicorns" на ринку, щоб бігти вперед та хапати все, що трапилося під руку. Наше завдання це зростання експертизи, отримання цікавих та сучасних проектів, розвиток в яких ми пропонуємо ринку.


У компанії активно впроваджуються освітні практики. Наше навчання орієнтоване не на "увійти в IT", а саме на прокачку фахівців в яких вже є досвід у програмуванні, але їм цікаво розвиватися у додаткових напрямках, або ж зовсім змінити технології. Так в нас успішно проходить курс по фронтенд розробці, також ми готуємося створити курс з мобільної розробки та запустимо його найближчим часом. Це інтенсивна тримісячна підготовка, після якої багато інженерів вже готові виходити на проекти в новому стеку та показувати реальні результати.

- Розкажи про команду, яка зараз працює з тобою


Зараз в нас у команді п'ять рекрутерів та ресьочер. Команда рекрутерів в нас дуже професійна, добре закриває вакансії та завжди готова розв'язувати найскладніші проблеми у наймі інженерів.

В нас також є HR фахівець, який займається роботою з поточними інженерами компанії. Допомагає з отриманням зворотного зв’язку від інженерів, а також отримує інформацію про те, що їм цікаво, та які в них пріоритети у подальшому розвитку.

Ще в нашій команді є Event-менеджер, людина яка дарує нам радість та можливість взяти участь у заходах компанії. Ми проводимо досить багато різних внутрішніх та зовнішніх івентів, це для нас також досить пріоритетний напрямок, який дозволяє розвивати ком’юніті навколо компанії.


В нашій команді також є офіс-менеджери у Дніпрі та Києві, на чиїх плечах лежать функції щодо забезпечення офісів та розв'язання адміністративних питань.


Можу сказати, що команда різноманітна та всі в ній важливі по своєму. Ми працюємо злагоджено в певній системі, це дозволяє нам ефективно ростити компанію та працювати з інженерами, які вже з нами.- Ми дізналися, що Archer Software це одна з небагатьох сьогодні компаній, яка активно використовує модель віддаленого співробітництва з інженерами. Наскільки успішний це досвід для вашої компанії?

Всі ми знаємо, що будь-яка IT компанія рано чи пізно приходить до того, що модель роботи або формат підбору персоналу починає застарівати, або не дає очікуваної ефективності.


Коли у компанії починають “зростати апетити” та з'являється велика кількість вакансій, які необхідно закривати "на вчора", ми починаємо думати, як нам розв'язувати проблему та як зростати краще.


У нашій моделі ми не керуємося процентним співвідношенням віддалених інженерів, а орієнтуємося на ті ризики та переваги, які нам дає ця модель. Також грає свою роль стратегічна важливість позиції для компанії та клієнта. Якщо ми, наприклад, говоримо про такі позиції як Product / Project Manager, або ключові позиції на проекті чи у компанії, то напевно розглядати людину віддалено буде не дуже виправдано.


А якщо ми говоримо про вакансії інженерів, де мова йде про технічні завдання на стабільному проекті з ефективним менеджментом та довірою з боку клієнта, то тут ми спокійно можемо шукати людей віддалено.


Навіщо ми це робимо? Клієнти не стають менш вибагливими, та все частіше ми стикаємося з тим, що клієнт очікує залучити на свої проекти людей з рідкісною експертизою, або зі специфічним стеком технологій. У такій ситуації внаслідок залучення віддалених інженерів в нас значно розширюється покриття пошуку, та ми реально можемо знайти інженера навіть зі специфічним досвідом. При цьому ми не втрачаємо у якості розробки. На сьогодні в нас у компанії близько 20-25% інженерів працює віддалено.
- Як будується процес відбору кандидатів при віддаленому форматі?


Процес співбесід в нас поставлено таким чином, що кожне інтерв'ю є певним індикатором розуміння того, чи зможемо ми працювати з людиною у віддаленому форматі. В нас є інтерв'ю з рекрутером, де ми первинно розуміємо очікування кандидата та його загальну мотивацію. Потім технічне інтерв'ю, на якому ми оцінюємо його навички розробки. Після цього у кандидата є спілкування з клієнтом або менеджером, щоб зрозуміти наскільки їм буде комфортно працювати в одному проекті.


А також фінально є спілкування з HR фахівцем, щоб в нас та кандидата було розуміння того, що його чекає у компанії, та які перспективи відкриті для нього. На кожному з цих етапів ми оцінюємо ризики, які можуть на нас чекати з цим інженером.


Безумовно з опцією віддаленого співробітництва, ми можемо дійсно відібрати кращих інженерів, не прив'язуючись до локації. З одного боку ми спрощуємо пошук та розширюємо базу кандидатів, а з іншого ми все ж таки більш уважні на етапі відбору.- При віддаленому форматі важливо, щоб у людини зберігалося відчуття, що він частина компанії. Як ви цього досягаєте?


Якщо ми говоримо про віддалений формат, то дійсно дуже важливо продумати те, що ми можемо запропонувати як компанія, та чому людині варто з нами працювати.


Сьогодні ми пропонуємо віддаленим інженерам повний супровід їх бухгалтерії та відвідування всіх заходів, які проводить компанія незалежно від локації. Звісно вони отримують оплачувану відпустку та лікарняні, як і ті інженери які працюють в офісі.


Також важливий момент, що людина отримує доступ до бюджету на навчання. В нас є така можливість, та якщо у людини є бажання розвивати якісь технічні навички або додатково прокачуватися на конференціях, ми із задоволенням допомагаємо йому з цим.


Але ми очікуємо також деякого зворотного зв'язку від самої людини. Ми беремо людину у компанію та беремо на себе пов'язані з цим зобов'язання. Йдучи на цей крок, ми очікуємо, що людина буде прагнути до кооперації з іншими членами команди та компанією в цілому. Для нас важливо, щоб це були відкриті люди, які готові спілкуватися з клієнтом, та взаємодіяти з колегами у пошуках більш ефективного вирішення завдань на проекті. Виконавці у чистому вигляді не зможуть працювати з нами у віддаленій моделі, тому що наші проекти вимагають проактивної позиції.


Ми як HR команда також залучені до роботи з віддаленими інженерами, та надаємо їм увагу. Для людини важливо, щоб його контактували, вітали зі святами та важливими подіями у житті. Тому тут безумовно є свій додатковий пласт роботи, який потрібно охоплювати.Обов'язково віддалені інженери отримують усі HR процеси, які діють у нашій компанії, та мають масу перспектив для зростання як позиції, так й матеріальної сторони винагороди.


Важливий момент, ми не шукаємо фрілансерів, з якими ми зробимо пару проектів та розійдемося, ми шукаємо людину у компанію, нехай для віддаленого співробітництва, але якому цікаво бути частиною великої спільноти людей.- Твоя думка, чому варто працювати з віддаленими інженерами, а чому ні?


Це однозначно розширює можливості для пошуків та спрощує залучення інженерів до вакансії. Сьогодні така модель це однозначний плюс до вакансії. При цьому це ніяк не обмежує учасників процесу. Вони отримують рівно таку ж людину, якого б отримали в офісі.


З іншого боку є й ризики. Мабуть, найголовніший це те, що людина може паралельно