top of page
Пошук

Андріана Лемко про особливості пошуку розробників в УжгородіНа порталі DOU нещодавно вийшов огляд IT-ринку праці Ужгорода. Так сталося, що ми теж звернули увагу на це чудово місто, але вже з погляду на те, як відбуваються справи у рекрутингу IT-кандидатів. Ми вирішили поспілкуватися з Андріаною Лемко, яка вже більш двох років працює рекрутером в цьому файному місті, що з цього вийшло дивіться далі.

Ми знаємо, що в Ужгороді зараз близько 20 IT-компаній, та мабудь все одно попит на кандидатів дуже великий. Наскільки важко тобі шукати спеціалистів, та які джерела працюють найбільш ефективно?

Взагалі, вважаю, що Ужгород був такою собі базою ІТшників для великих міст, що досягнувши якогось рівня в своїй кар’єрі - переїжджали. На даний момент ситуація змінилась так, що збільшилась тенденція релокейту до міста Ужгород і можливість для місцевих розробників реалізувати себе. Думаю, що пов'язано це з відкриттям нових ІТ компаній та перевагами самого міста.

Мені, як рекрутеру, закривати вакансії не легко. Кандидатів в активному пошуку роботи практично немає. Тому, як і в інших містах ми активно переманюємо кандидатів у конкурентів та робимо велику ставку на релокейт. В мене найбільш ефективними джерелами пошуку є рекомендації від колег, друзів, знайомих, соціальні мережі Linkedin, Facebook, та рекрутингові тулзовини такі як AmazingHiring. Також я ходжу на різні IT-івенти - це мітапи, майстер-класи та воркшопи.

Загалом, активна життєва позиція - передумова успіху у всьому! Тому гарний настрій та професійні навички, допомагають мені робити мою роботу.

Ти казала про те, що ви перевозите багато розробників з інших міст. Розкажи, з яких міст до вас приїжджають частіше за все та що приваблює розробників в Ужгороді?

Більшість кандидатів переїжджає з великих міст України таких як Київ, Харків, Дніпропетровськ та Львів. В нас багато і місцевих фахівців, але ж розробників не вистачає. У цілому до нас із задоволенням приїжджають люди, які втомилися від темпу великих міст, які люблять затишну та спокійну атмосферу тихого міста.

Так, можливо рівень заробітної плати в нашому місті не такий як у Києві, чи Харкові, але в нас менше треба платити за житло та різного роду дозвілля та й в цілому затрати набагато менші. Той же проїзд дешевший, не треба долати великі відстані щоб потрапити до свого офісу.


Компанії в нас не дуже великі, і ті хто втомився від багатоповерхових офісів, мілк-барів, бадішопов із задоволенням приїжджають до нашого міста.

Безумовно в нашому місті є недоліки, але як на мене, Ужгород це одне з найкомфортніших міст для життя ІТшників. Місто затишне з чудовою природою, різноманітними фестивалями, культурними заходами та розвагами.

Ужгород дуже близько до європейских країн та локація міста завжди сприяє міжнародним зв’язкам та співпраці, що є можливістю для розвитку в IT-галузі. Всі ці фактори і сприяють внутрішній міграції ІТ-фахівців.


І до речі, Ужгород - одне з небагатьох міст України, що має власний торт (сміється) і він просто смачнезний!!

Які IT-розробники зараз найбільш затребувані на ринку IT в Ужгороді? Не буду виділяти, якісь окремі позиції, але думаю, що компанії не відмовились б від JS та веб девелоперів рівня Middle/Senior та продуктивних IT Sales менеджерів.

А є якісь цікаві HR заходи в вашому місті, так як ти розвиваєшь свої професійні навички? В нас практично немає заходів спеціально для HR спеціалістів чи рекрутерів. Усі вони проходять, як правило у великих містах де багато компаній та більша кількість фахівців. Але я вірю, що в нашому місті вони також будуть, тому що дуже важливо мати можливість обмінюватися досвідом та думками щодо різного роду кейсів.

Коли я тільки стартувала працювати у сфері IT рекрутингу в компанії, наш керівник запросила на два дні Анну Козакову з тренінгом «IT-рекрутинг: First step», дякую їй за це! Багато практичних кейсів, інструментів для пошуку кандидатів, пояснень, термінології, що так необхідно занати для рекрутерів-початківців.

Зараз відвідую заходи в інших містах і мені це дуже подобається. Цікаво послухати професіоналів з великих компаній про їхні практики, познайомитися з колегами із різних міст.


А взагалі, саморозвиток важливий завжди і в любих обставинах. Навіть відвідування технічних докладів в компанії чи на мітапах та конференціях для рекрутера буде корисно.

Так чи інакше потрібно володіти технічною термінологією та мати поняття про що йде мова, особливо на співбесідах з розробниками. З літератури можу порекомендувати: Феррацци Кейт «Никогда не ешьте в одиночку», Патрик Ленсиони «Пять пороков команды. Притчи о лидерстве» та Джейсон Фрайд, Дэвид Хайнемайер Хенссон «Rework. Бизнес без предрассудков».

Я впевнена, що література, яка стосується HR процесів буде цікавою навіть фахівцям з інших сфер діяльності.

Які якості особисто тобі допомогають в рекрутингу?

Можна виділити велику кількість, саме, якостей, які допомагають в роботі, але головними, на мою думку є бажання розвиватись, самоорганізація доступність, креативність, комунікабельність і вміння завжди знаходитись на зв’язку.


Мені допомагає те, що я займаюсь улюбленою справою та отримую від цього велике задоволення! Дуже дякуємо Андріані за невеличкий екскурс до IT рекрутингу в Ужгороді. Ми із задоволенням будемо чекати наступних зустрічей та бажаємо Андріані неймовірних кар’єрних досягнень.

#recruiting #женщинывIT #ITHR #ITвУкраине #ITрекрутинг #HR #interview #интервью #рекрутер #рекрутинг #управлениеперсоналом

bottom of page