top of page
Пошук

Лілія Ступницька: про романтику IT та погляд менеджера на HR процеси у компаніїНам завжди цікаво почути думку досвідчених менеджерів щодо HR процесів у компаніях та дізнатися, як вони бачать роль, яку відіграє HR для бізнесу в цілому.

Кілька днів тому з нами люб’язно погодилась поспілкуватися Лілія Ступницька, Delivery Manager компанії Remit.

Лілія виявилася одним із найпозитивніших менеджерів, з якими нам довелось поспілкуватися, і ми пропонуємо і вам познайомитись з нею.

Ти вже доволі довго працюєш у IT. Розкажи, будь ласка, про свою кар’єру?

ІТ я зацікавилася десь у 1996 році (навіть страшно дати такі називати). Воно тоді було для більшості людей чимось досить абстрактним. Коли я в 1997 чи 1998 році сказала друзям, що хочу поступати на прикладну математику і бути програмістом, моя подруга запитала мене: «Ти насправді хочеш, чи це ти так вимахуєшся?»

Люди не могли повірити, що хтось захоче добровільно псувати собі здоров'я за тими комп’ютерами. А мене якраз оця магія створення надихала настільки, що просто неможливо було їй протистояти.

Пам'ятаю своє перше програмування в GW Basic, та ще Norton Commander як суперзручну тулзу. Я все ж таки пішла на прикладну математику, і для мене якраз найцікавіше було саме прикладне застосування, зрозуміти, як працює з середини той самий комп’ютер, як рядочки коду перетворюються в робочу аплікацію, мріяла створити штучний інтелект.

Перша офіційна робота в ІТ була системним адміністратором. Влаштувалась при університеті, на роботу при кафедрі, ще будучи студенткою.

Саме там мала змогу спробувати свої сили в побудові першої в моєму житті мережі. Windows NT, романтика ;). Пропрацювала я там рік, і друзі надали мені відваги спробувати себе, як розробника.


Приходжу, проспівбесідував мене майбутній менеджер і каже: «Мушу сказати, що ти на голову вище хлопців, яких я зазвичай беру програмістами, але тебе програмістом не візьму». Я кажу: «А чому?». Він каже: «Бо ти в декрет підеш. Давай поки що попрацюєш як QС тимчасово, а там побачимо».

Отак, тимчасово, я пропрацювала 8 років, спочатку як QС та як QA engineer, потім помаленьку перебралась на більш менеджерські позиції.

Тобто сказати, що я якось пробувала навмисне увійти в ІТ галузь тому, що це модно, я не можу. Дійсно, мене це цікавило більше з технічної сторони.

По-перше, зламати стереотипи, тому що дівчина і ІТ в той час було щось нереальне. До речі, поки я влаштовувалася на роботу, анекдот про морську свинку мені розказали разів п’ять від різного рівня менеджерів. Чув цей анекдот? «Морська свинка не має нічого спільного ні з морем ні з свинею, а жінка програміст…» (сміється).

Так рік за роком, якось навіть не счулась, як вже менеджила команду, більше півсотні людей, що були розділені на 5 локацій, включаючи офіс на Філіпінах.

Якось непомітно для себе перейшла з технічного аспекту ІТ в його бізнесовий напрямок (мушу визнати, що він не менш захопливий).

Як зараз називається твоя позиція?

Вона називається Delivery Manager, але, як правило, від компанії до компанії сам job description позиції є різним. У нас це людина, яка часто поєднує кілька ролей – Delivery manager, Account Manager, Resource manager при потребі Project manager чи Competence manager.

Аккаунт менеджер – це зазвичай існуючі акаунти, досить часто це є dedicated teams, в яких ти допомагаєш замовнику в співпраці з компанією, але не втручаєшся в його внутрішній процес. Максимум це допомога з пошуком інженерів відповідно до потреб клієнта, усунення перешкод з нашої сторони, допомога в комунікації.

Делівері напрямок - це вже professional сервіси, де є T&M проекти. Це означає, що клієнт платить за час, який витратили для того, щоб зробити йому задачу. Буває так, що він навіть не знає, яка саме команда йому це робить. Відповідно тут процеси вже на стороні компанії і коло відповідальності значно розширюється.

Якщо є необхідність, то Delivery Manager на деяких проектах виконує operational project management. Також я ще розвиваю QC компетенцію. А називається це просто – Delivery Manager.

У тебе стільки обов’язків в компанії, та на це все потрібен час, щоб відслідкувати всі процеси. Як ти з усім справляєшся?

Це насправді так, потрібен час. Але мені дуже сильно повезло, у нас дійсно чудова команда, завдяки нашому рекрутингу.

Наша Head of HR& recruitment Лєна Суркова підібрала людей в свою команду настільки класно, що вони вміють і всередині компанії, і з зовні зробити враження сімейності. Відповідно це має свій відбиток на компанію в цілому. Люди підібрані за принципом, що немає конкуренції, а є взаємопідтримка.