top of page
Пошук

Оксана Щур: «Усі творчі ідеї розвиваються через хаос, а моя задача все це поскладати»Кілька тижнів тому, ми познайомились з дуже цікавою та драйвовою людиною. Оксана Щур має більш ніж 10 років досвіду роботи в HR, та є співзасновником «HR-Кав’ярня» - одного з перших HR клубів у Львові. Нещодавно цій ініціативі виповнилось 9 років. Нам стало цікаво дізнатися, як розвивався їхній проект.

Завжди цікаво слухати історії про те, як люди потрапляють до HR? А яка в тебе історія?

Ти знаєш, вона в мене кумедна. Моя кар'єра в HR почалася дуже несподівано особисто для мене самої.

По-перше, я була студенткою на 4 курсі «Управління персоналом». Ти знаєш, що таке студентство. Я була відмінницею, правильною, ходила на всі пари і вирішила, що хочу підзаробити. Почала шукати роботу, але роботи такої, щоб студент міг підзаробити, і при цьому це були не продажі, не було. Я сказала своїй викладачці, що шукаю роботу. Ну як би сказала і забула.

Як зараз пам'ятаю, 6 лютого в мене іменини «Оксани». І саме 6 лютого ми пішли з дівчатами гарно посиділи, випили шампанського, не можу сказати, що ми сильно розгулялися, але 7 лютого я добряче спала.

О 11 годині мене будить телефон, і кажуть: «Оксана, добрий день, я дзвоню від Наталки Пилат, чула, що Вам цікава робота, Ви зможете о 12 бути у нас?».

У мене був такий шок, але я сказала, що прийду. Раз життя дає, то потрібно брати. Я швиденько зібралась і поїхала.

Співбесіда була жорстка: з власником рекрутингової агенції і її керівником. Це була перша моя співбесіда. Я хвилювалася, адже зовсім не готувалася.

Я вийшла в шоці, мене близько 40 хвилин закидували різними питаннями. Але я вирішила бути собою, відповідала так, як відчувала. Десь о 7 вечора мені зателефонували. - «Оксано, Вас затверджено, через 2 дні виходьте на роботу». У мене очі квадратні, ще вчора я взагалі не думала про якусь роботу, просто вчилася, ходила на пари, а сьогодні мені пропонують через 2 дні вийти до праці.

Пам'ятаю в мене виникло питання переводитися на заочний чи ні. Батьки були дуже проти, бо вважали, що я маю вчитися. Все для мене вирішилося дуже правильно, за що я вдячна своїм викладачам і першим роботодавцям.

Мій офіс знаходився в 5 хвилинах від університету. Я вчилася в другу зміну, тому мій робочий день починався о 9 годині ранку, в обідній час я бігла на пару, потім одну пару я пропускала, і далі після 6 години, закінчивши роботу, я бігла на решту пар. В такому режимі я працювала 2 роки.

Чесно, зараз не уявляю, як я це робила. Я домовлялася з викладачами, що буду відпрацьовувати всі пропуски. Так тривало 1,5 роки. Всі сесії я здавала на відмінно і отримала червоний диплом.

Що було для тебе найбільш цікавим на початку твоєї кар’єри?

На початку кар'єри я була трішки шокована кількістю роботи, та і самими людьми. Бо коли ти ходиш до університету, коли твої батьки інженери ти більше схильний сприймати все, як державну роботу, коли ти отримуєш зарплату.

В агенції говорили, що гроші потрібно заробляти, вони ні звідки не візьмуться. Це був найбільш цікавий та одночасно тяжкий період мого розвитку. Тобто, коли на державній службі ти просто ходиш на роботу і виконуєш свої обов’язки - тобі за це платять. А коли ти працюєш у невеличкій компанії, рекрутинговій агенції, ти починаєш розуміти, що гроші потрібно заробити. Це розуміння на сьогодні є дуже важливим. Воно серйозно вплинуло на мене і моє сприйняття бізнесу. Ти можеш працювати і вдень, і вночі, але не показувати ніякого результату. Якщо ти не закрила жодної вакансії, якщо клієнт не затвердив кандидата, то відповідно ти не заробила грошей, і компанія також, і звідки тобі мають платити зарплату?

Потім, коли переходиш в більші компанії, розумієш, що це не настільки пов'язано. Але усвідомлення, як кожна людина, кожна маленька цяточка на своєму робочому місці впливає на глобальний прибуток компанії – надзвичайно важливе.

Вже 9 років працює така ініціатива, яка має назву – «HR-Кав’ярня». Що підштовхнуло тебе заснувати цю спільноту? Як виникла ця ідея?

Це було банально і просто, буквально тиждень назад, коли ми згадували історію «HR-Кав'ярні», я дивувалася, звідки у нас було стільки сміливості.

Нас було двоє, я і Анна Зайцева. Ми були зовсім молодими та не мали достатньо досвіду. Говорили, що у нас нічого не вийде, що це вже третя така спільнота. Нам давали місяць на життя, і чекали коли ми розпадемося.

По-друге, згадайте який був HR 10 років тому, людей було мало: або суперпрофі, або початківці, чомусь серединки не існувало.

Тенденція ринку - дуже багато людей почало вчитися, HR ставав модним, але це навчання було дико дорогим.

Ми разом з Анною, співзасновницею клубу, вирішили – раз Магомет не йде до гори, то гора піде до Магомета. Для нас навчання було дуже актуальним і цікавим, але дорогим. Ми вирішили взяти ті ресурси, які в нас є, це руки й голови, і організовувати все.


Клуб народився для того, щоб організовувати для інших навчання і обмін досвідом.

Ми ніколи цього не приховували, «HR-Кав’ярня» народжувалася, тому що нам бракувало досвіду, ми хотіли його здобути і розуміли, що це буде цікаво й іншим.

Я зовсім недавно згадувала, що всі постулати «HR-кав’ярні»: наш логотип, місія, цінності, все, що було розроблено до запуску клубу – практично залишилося незмінними. І я розумію чому – це йшло від серця, це було чимось щирим і справжнім.

Ми хотіли вчитися, ми хотіли, щоб була спільнота, в якій люди щиро обмінюються досвідом і не ховають інформацію. Основний наш принцип – це обмін досвідом, для того щоб люди ставали сильнішими та кращими. Зараз ми виросли, крім майданчика для обміну досвіду, ми самі вже маємо чим поділитися. Ми допомагаємо людям стати кращими та сильнішими, якщо в них є таке бажання.

Цікаво дізнатися про перший ваш івент, ти пам’ятаєш як це було ?

Так, я пам’ятаю наш перший вечір в «HR-кав'ярні». Це була зустріч клубу, якщо не помиляюсь ми говорили про ефективність. У нас виступали: Катерина Книжицька, Ольга Глушен і Наталія Галицька.

Кожна з них була професіоналом в своєї справи і поважним спеціалістом у сфері HR. Прийшло близько 25 чоловік. Ось так пройшла наша перша зустріч: три спікера, цікава тема і бажання щось зробити краще.

Чи збирали ви статистику скільки всього людей за 9 років відвідало ваших івентів?

Ти знаєш, ні. Але це гарна ідея :). Напевно треба підрахувати, бо людей було дуже багато. Можемо з певністю сказати, через нас пройшло приблизно три покоління HRів.

Розкажи, будь ласка, хто ще с тобою займається цим проектом?

Ми разом з Анною Зайцевою заснували «HR-кав’ярню». У нас постійно працювали волонтери, їх було багато, всіх пам'ятаємо, і всіх дуже любимо. Зазвичай - це були студенти, вони допомагали «HR-кав’ярні», потім знаходили роботу і ми розлучалися.


Але дуже скоро наші волонтери поверталися до нас вже як учасники. В один момент, роки 3 назад, до нас приєдналася Марта Войтанович, наш адміністратор і керівник клубу.

Ми довірили їй тактичні задачі, щоб приділити час стратегії. На разі нас троє, плюс діючі волонтери, які змінюються. Але ми плануємо рости .

Що найбільш цікаве запам'яталося тобі за весь час існування HR-кав’ярні?

Мені важко виділити щось одне. Сама «HR-кав’ярня» - це постійний потік позитивних емоцій і яскравих моментів. Виділити якийсь один момент складно. У нас просто неймовірні учасники, у нас чудовий колектив…

Як тільки щось одне закінчується, починається щось не менш особливе. Мабуть найбільші яскраві спалахи – це конференції «HR досвід за кавою», коли збираються люди з різних країн, з різних міст. Потім ще місяць ходиш під враженням від цих дійств.

Дуже любимо нашу HR школу! Кожен випуск наче наші діти. Відчуваю себе багатодітною мамою :). Всіх страшенно люблю, всіх пам’ятаю, кожен випуск є для нас цінним, і важко сказати хто кращий.


Крім того зараз ми маємо кілька цікавих напрямків, які почали розвивати паралельно з клубом. Один з них це - «HR-креатив», для того щоб HR-и могли робити різні креативні штучки. Воно зародилося з того, коли ми зрозуміли, що накопичений негатив можна передати в руки, працюючи руками, а не головою.

Як далі ви плануєте розвивати HR-кав’ярню?

У нас є дуже глобальні плани, вони прописані на 10 років вперед. Деякі речі ми залишимо таємницею. А дечим готові ділитися вже:

По-перше, це вдосконалити той продукт, який ми зараз маємо: школа, конференція. Запуск нових продуктів. Ми плануємо відкрити новий рівень HR-школи. Зараз у нас вона є для початківців, і ми розуміємо, потрібен новий рівень для людей, які мають досвід.


Зовсім скоро ми запускаємо курс по івентам, - організація різноманітних проектів: корпоративів, заходів, тренінгів, конференцій. Ми вже маємо достатньо великий досвід, маємо хороших спікерів – отож прийшов час ділитися досвідом!

Ми розвиваємо новий напрямок - «Ресурсне поле». Він не зовсім про HR, але він дуже про розвиток особистості, що зараз є актуальним і важливим. У ньому є багато трансформаційних ігор, які допомагають людині розібратися в собі, в своїх цілях і бажаннях. У цих іграх ведучі виступають провідниками, тобто вони не вказують, що робити, а просто допомагають людині прийти до вірного, саме для неї, розуміння чи рішення. До речі зараз дуже багато людей саме з ІТ напрямку приходять на ігри, навіть не ІТ HRи, а технічні люди. Ми бачимо, які класні це дає результати.

Плануємо велику, щорічну, міжнародну конференцію в травні, тому зараз шукаємо цікавих спікерів.

В яких ще проектах ти приймаєш участь?

Маю окремий проект, котрий називається «Жіночий будильник». Він стартував зовсім недавно - це проект для жінок, які насправді абсолютно самореалізовані, але потребують деякої дисципліни для подальшого розвитку.

Цей проект для тих, хто хоче рухатися далі та ставати кращими. Він проходить в стилі вебінару, вони в нас бувають раз в тиждень по понеділкам о 06:30. Ми прокидаємося і на вебінарі працюємо над певною темою, потім на цілий тиждень маємо завдання. Всі завдання структуровані в окремий конспект, це ціла книга з 7 частин по кожній темі.

Програма розроблена таким чином, що учасники йдуть по карті, від того «де я є», до того «куди я хочу». Кожен працює в своєму темпі і ритмі. Після проекту учасники мають шалену кількість інструментів, з якими можуть працювати і надалі.

Ще ми періодично працюємо з корпоративними тренінгами з HRу та тімбілдінгу…

Знову ж таки, вони не є класичними. Ми організовуємо цікаві квести, підбираємо все індивідуально під компанію, пишемо тексти, щоб все було цікавим, а не банальним.

Чи можеш ти поділитися своїми подальшими планами? Які ще ідеї від тебе ми зможемо побачити у майбутньому?

Подальші плани пов’язані з запуском проектів, які існують. Тому найближчим часом я буду устаканювати ті плани, які вже є.

Наприклад проект – Ресурсне поле, йому ще року не має, і його потрібно ставити на ноги. Хоча в мене ще багато ідей, я розумію, що зараз період стабілізації.

Усі творчі ідеї розвиваються через хаос, а моя задача все це поскладати. Можливо ті, хто мене знають нічого нового не почують, але ті хто мене не знають, якраз почують про мене і про HR-кав`ярню.

Нам дуже приємно знайомитись з людьми, які завжди рухаються вперед. Ми дуже раді бачити що спільнота розвивається і пропонує нові цікаві проекти. Чекаємо нових зустрічей з Оксаною та бажаємо їй успіхів та безмежного розвитку її ініціатив.

#женщинывIT #интервью #карьера #событиявHR #interview #HR #управлениеперсоналом #HRмероприятия #мотивация #HRкавярня

bottom of page