top of page
Пошук

5 речей, які розробники хочуть бачити в Вашій вакансіїБетані Марзевскі є координатором з маркетингу в Stack Overflow Careers 2.0, що є найбільшою онлайн інтернет-спільнотою для професійних програмістів. Вона вирішила розкрити декілька цікавих секретів щодо опису вакансій, щоб найкращі спеціалісти звертали увагу саме на Вашу компанію.

Маєте проблеми з пошуком хороших розробників? Приєднуйтеся до клубу. За останніми підрахунками, 93% ІТ-роботодавців повідомили про наявність проблеми із залученням кваліфікованих технічних талантів.

Зайнятість у сфері програмного забезпечення збільшилася на 45% лише за 10 років, тож вже давно розробники можуть робити власний вибір у сторону найбільш привабливої для них компанії.

Якщо ви хочете знайти справного спеціаліста, вам потрібно зробити так, щоб Ваша компанія виділялася з-поміж інших.

Якщо Ви звернете увагу на традиційні пропозиції роботи, можна помітити, що вони, як правило, включають в себе опис роботи, специфічні вимоги, а також коротку інформацію про компанію. Для HR менеджера ці деталі служать помічником у швидкому закритті вакансії. Але розробники сприймають стандартні вакансії як список вимог: «Ви повинні робити це, Вам потрібно мати це, і Вам краще зробити це, щоб Вас оцінили…».

Само собою зрозуміло, що така пропозиція є не дуже привабливою, що також не дозволяє Вашій компанії залишити гарне перше враження. Але найгірше те, що такий тип лістингу змальовує неповну картину для кандидатів.

У Stack Overflow, де обговорюється дуже багато питань для розробників, було витрачено багато часу, щоб зробити цей процес кращим. Вони проаналізували найкращі та найгірші представлені списки вакансій на дошці оголошень, щоб побачити, що працює, а що ні. Тоді вони запитали більше 2000 розробників, щоб дізнатися на що вони звертають увагу при оцінці можливості працевлаштування.

Вони виявили, що спеціалісти хочуть мати роботу, де вони зможуть навчатися і професійно зростати, працювати з розумними людьми та хорошим менеджментом, з поміж інших важливих факторів. Коли останній раз Ви включали ці елементи в лістинг вакансії?

На ринку це є конкурентоспроможним елементом, тому не достатньо лише постити оголошення та чекати. Спосіб «скопіювати та вставити» також не принесе бажаних результатів. Розробників приваблюють дещо інші речі, ніж інших співробітників, тому розписуйте власні вакансії для приваблення потрібної аудиторії.

Нижче наведено п`ять елементів, які необхідно згадати при описанні вакансії, якщо Ви хочете щоб розробники звернули на неї увагу.

1. Покажіть, чим саме виділяється Ваша компанія

Нерідко вакансії включають непотрібну інформацію та консервативні судження компанії, замість подачі тієї інформації, яка дійсно хвилює розробників. Опишіть місію Вашої компанії, те, що Ви створюєте, чи якісь інші властивості або дочірні компанії, якими володієте. Використайте це як можливість охарактеризувати бренд Вашої компанії в якості роботодавця для розробників. Поясність у чому полягає Ваша унікальність, у порівнянні з іншими конкурентами.

2. Поясніть, чим цікава робота (і продукт праці) у Вашій компанії

При виборі наступної роботи, перша річ, яку шукають розробники – це можливість розвитку та професійного зростання. Слід говорити про те, чим Ваша вакансія є привабливою. Якщо Ви запускаєте новий продукт чи удосконалюєте вже перевірені моделі, необхідно пояснити з якими труднощами кожен день справляється Ваша команда розробників. Таким чином, можна привабити кандидатів, які охоче візьмуться за нову справу.

3. Сконцентруйте увагу на своїх перевагах

9 із 10 спеціалістів відхилять пропозицію, де оплата вища на 10%, на користь іншої, яка краще відповідає їхнім власним критеріям. Щоб привабити розробників, центральною темою повинні бути переваги Вашої компанії. Та спершу, необхідно переконатися, що це ті самі речі, на які націлений спеціаліст. Великі комп'ютерні монітори, гнучкий графік роботи, або навіть можливість працювати пліч-о-пліч з видатним програмістом допоможе привернути їхню увагу.

4. Уникайте довгих та точних переліків у вакансії

Оголошення з нескінченними вимогами та уточненнями зазвичай трапляються серед нижчих виконавців. Замість цього, вкажіть Ваші потреби, але будьте максимально короткими. Позбавтеся від таких висловів, типу «хороший командний гравець» чи «сильні навички комунікації». Все це можна перевірити на співбесіді. Замість цього опирайтеся на технічні вимоги роботи – майте на увазі те, що найкращі розробники можуть і не мати досвід у технологічному стеку Вашої компанії.

5. Опишіть оточення Вашої команди

Коли розробники оцінюють можливість працевлаштування, другий найважливіший елемент, на який вони звертають увагу – це якість існуючої команди. Саме тому можна дозволити роботодавцям зв'язати свої сторінки компанії з профілями команди розробників.

Якщо Ви працюєте з розумними людьми, не просто говоріть про це, а як найкраще опишіть їхні технічні можливості, групові проекти, поясніть, як команда працює на регулярній основі.

Це не тільки дає Вам шанс продемонструвати існуючу команду, але це також дозволяє кандидатам вирішити, чи підійдуть вони.

Джерело: https://www.smartrecruiters.com/blog/5-things-developers-want-to-see-in-your-job-opportunity/

#ITHR #управлениеперсоналом #ITрекрутинг #рекрутинг #рекрутер #ITвмире #подборперсонала #поискперсонала #recruiting

bottom of page