top of page
Пошук

Найбільший урок, який рекрутери можуть дізнатися від Стіва ДжобсаНеможливо ухилитися від спадщини Стіва Джобса. Apple є найдорожчою компанією у світі. Чотири галузі, яких він торкнувся: музика, кіно, комп`ютери і телефони – змінив назавжди. Він був предметом обговорення в численних статтях, десятках документальних фільмах, а тепер уже і в двох художніх фільмах.

Так що ж за секрет? Що ж саме він зробив, щоб здобути такого успіху?

- «Я вважаю, що найбільш важливою роботою для кожного є власний рекрутинг», сказав Джобс у фільмі «Стів Джобс: людина в машині».

У документальній стрічці докладно описано, як Стів був націлений на людей, які його надихали, а потім безжалісно переслідував їх.

Як же в кінцевому рахунку «закрити» таких цінних спеціалістів? Він продав свою мрію. Він продав компанію Apple як місце декількох правил та безграничних можливостей, з якими не зрівняється жодна компанія.

- Більшість місць у вашому житті продовжують розповідати вам, що ваші мрії неможливі або недоцільні, - сказав Джобс у фільмі, розмірковуючи про своє поле рекрутингу. - Ви не хочете чути, що вам ще не має 30 років. Все, що ви хочете робити – це гнатися за ними.

Зверніть увагу на деякі прорахунки Джобса під час прямого рекрутингу

У 1982 році Джобс хотів найняти Джона Скаллі – на той момент він був генеральним директором компанії PepsiCo – до компанії Apple. Цей крок був необачним.

- Ви хочете продавати солодку воду до кінця свого життя?, - запитав Джобс у Скаллі, - Чи ви хочете змінити світ?

Того ж року він хотів найняти Боба Бельвіля, який працював в Xerox, щоб він був керівником інженерії в Apple. Знову ж таки, його дії були нерозумними.

- Я чув, що ти хороший хлопець, - говорить Стів до Боба, - Але все, що ти робив до цього моменту повна фігня. Приходь працювати на мене.

Він не мав на увазі, що якість роботи Бельвіля була поганою. Замість цього, він мав на увазі, що вся робота Боба протягом його кар`єри була марною, і тільки в Apple він би міг бути значимим.

Це був такий собі метод рекрутингу Джобса: засмічувати поточну компанію кандидата, проголошуючи, що всі значні відкриття будуть зроблені в Apple.

Цей стиль можна було спостерігати в усіх найвідоміших рекламах Джобса, таким чином він розгромив свого головного конкурента – IBM – представляючи свою компанію, що визволяє та змінює життя.

Аналіз ефективності техніки Джобса

Важко посперечатися з результатами Джобса. Так, він, очевидно, був дивним провидцем і незрівнянним маркетологом.

Він не міг би створити iPhone, MacBook чи Toy Story без залучення до команди найталановитіших спеціалістів. Мабуть, найкращим прикладом доблесті його рекрутингу є те, що він найняв на роботу свого наступника, Тіма Кука, який зарекомендував себе як сильний генеральний директор з репутацією стрімкого зростання.

Проте, були оприлюднені справжні стосунки Стіва з талантами його компанії. Він відомий тим, що був неймовірно вимогливий до своїх спеціалістів і був предметом обвинувачення з шахраювання.

Тож як же він це робить? Як він змушує людей працювати так тяжко і так ефективно?

Своє бачення, яке він продав, було настільки чітким, що його робочі змирилися з усім, аби слідувати його мрії. Не знайдеться кращого прикладу, аніж цитата Майкла Мюррея, колишній інженер-програміст в компанії Apple, коли під час зйомки документального фільму його запитали, чому він так старанно спрацює на Джобса.

- Я, звичайно, не роблю це для Стіва Джобса, - сказав Мюррей. - Я роблю це для того, що на мою думку, принесе набагато більше користі»

Найбільший урок, який рекрутери можуть дізнатися від Стіва Джобса

Компанією Стіва Джобса не можна вилікувати СНІД. Він не приніс миру у всьому світі. Він не знайшов нескінченний запас екологічно чистої енергії.

Він лише створив телефони, комп`ютери та фільми.

І тим не менше, якимось чином йому вдалося продати ідею змінення світу своїм кандидатам, у компанії, де їхня праця буде дійсно значуща, де вони могли б «думати по-іншому».

- Apple – це бізнес, - сказав колишній інженер компанії Apple Software Енді Грінгон у документальному фільмі. - І ми якось прикріпили свої емоції до бізнесу, котрий створений для того, щоб заробляти гроші своїм акціонерам. Осі і все, більше нічого. Створення цієї асоціації, ймовірно, найбільше досягнення Стіва.

Справа в тому, що ви, як рекрутери, також можете продавати це бачення (хоча ви можете пропустити частину про велику конкуренцію). Незалежно від того, у якій галузі ви наймаєте людей, чим займається ваша компанія, не сприймайте рекрутинговий процес як продукт чи завдання.

Уявіть, що ви робите щось неймовірне. Сприймайте це як можливість зробити щось дійсно велике та важливе, що дійсно змінить світ у кращу сторону.

Джерело: https://business.linkedin.com/talent-solutions/blog/inspiring-stories/2015/the-biggest-lesson-recruiters-can-learn-from-steve-jobs#!

#историярекрутинга #управлениеперсоналом #management #команда #руководство #рекрутер #HRстратегия #коллеги #карьера #мотивация #HR #собеседования #ITвмире #подборперсонала #interview #менеджмент #рекрутинг #ITрекрутинг #ITHR #интервью

bottom of page