top of page
Пошук

Як програмерскі тести допомогають у рекрутингу IT талантів?Том Вінтер працює у DevSkiller, і допомагає компаніям оптимізувати їхній процес рекрутингу в ІТ компаніях.

Том розкрив декілька секретів покращення процесу IT рекрутингу для швидкого та вдалого пошуку справжніх талантів.

Ніхто не буде заперечувати, що рекрутинг технічних талантів є досить складним завданням. Здається, що є дефіцит доступних програмістів на ринку, та найкращих спеціалістів наймають швидше, ніж Ви з ними зв`яжетеся. Ось чому важливо розглядати всіх кандидатів, з якими Ви спілкуєтеся, бо найкращий спосіб оптимізувати свої рекрутингові зусилля – це скринінг кращих. Також, важливо підвищувати загальну якість кандидатів.

Це саме той випадок, коли програмерскі тести можуть допомогти Вашому рекрутинговому процесу. Проте, такі тести повинні бути правильними. Треба позначити, що в цілому серед кандидатів спостерігається негативне ставлення до таких тестів. Тому найкращий підхід – це, коли програмерскі тести відтворюють «досвід першого дня»: де Ви відображаєте, чим саме кандидат буде займатися у Вашій компанії.

Ключовим моментом є те, якщо Ви обрали неправильний тест по програмуванню, він може не дати Вам очікувану віддачу від Ваших інвестицій, та навіть може завдати шкоди Вашому бренду (кандидати не матимуть достатньо прикладного досвіду, тому що тест некоректний).

Том виділяє 5 основних порад щодо пошуку технічних талантів:

1. Ви не можете дозволити собі пропустити жодного цінного кандидата

Війна за технічні таланти реальна. З огляду на дефіцит програмістів на ринку, рекрутери не повинні пропускати жодного цінного спеціаліста. Якщо рекрутери мають хоча б декілька здогадів, що кандидат добре впорається зі своєю роботою, то це необхідно перевірити. Знайдіть спосіб зробити це розумно, щоб не витрачати час Ваших співробітників, бо рекрутери та інженери вже і так мають достатньо роботи.

Саме тому, зараз найчастіше компанії схильні тестувати всіх кандидатів за допомогою програмерскіх тестів у онлайн режимі. Це швидкий та ефективний спосіб скринінгу технічних навичок. Таким чином, Ви зможете знайти не тільки «перлини» талантів, а й справжні «неотесані алмази», які б у іншому випадку Ви могли не помітити.

2. Знаходьте швидко, у Вас не має часу на помилку

Через велику боротьбу за таланти, найкращих програмістів наймають швидко. Тож, якщо Ваш рекрутинговий процес має занадто багато кроків, перш ніж Ви зробите пропозицію, можливо, що Ваш потенційний кандидат вже має альтернативну пропозицію. Тому, щоб не втратити талант, переконайтеся, що Ви оптимізували IT-рекрутинг: повинен бути швидкий та точний скринінг. Не дозвольте конкурентам увести з-під носа Вашу людину. Скорочення часу прийняття рішення про прийом на роботу має велике значення.

Як правило, скринінг є найдовшим етапом рекрутингу. Перегляд резюме, проведення телефонних та відео співбесід, організація співбесіди в офісі займає багато часу. Кодові тести допомагають в основному технічним рекрутерам на стадії скринінгу.

3. Недостатньо лише знання мови програмування

Наприклад, якщо Ви шукаєте розробників Java, і Ви думаєте: «Якщо хто-небудь знає Java, то це повинно спрацювати… правильно?». Але не так швидко! Реальність така, що лише наявності знань мови програмування недостатньо.

Насправді, знання інструментів, механізмів та бібліотек зазвичай набагато цінніші, аніж сама мова. Без розуміння середовища мови, розробнику буде важче даватися програмування з нуля і це займатиме більше часу. Якщо спеціаліст знайомий з бібліотеками та структурою роботи, то він може використовувати свої знання немов Lego частини, щоб зробити те, що йому потрібно, та писати код там, де це необхідно. Такий спосіб роботи є набагато ефективнішим.

Переконайтеся в тому, що вибраний тест дозволить Вам визначити не тільки рівень володіння мовою програмування, але й знання структур та бібліотек, які Ви використовуєте.

Цей спосіб є ще більш ефективним, якщо Ви створите свій спосіб оцінювання, використовуючи власний базовий код. Таким чином, Ви зможете перевірити навички кандидата в реальному робочому середовищі.

4. Перевіряйте навички розробників у реальному середовищі з дійсними проблемами у програмуванні

Найкращий спосіб перевірити навички програміста – це надати таке робоче середовище, де він зможе вирішувати можливі проблеми програмування, як би це було на реальному робочому місці. Підготуйте для них все необхідне: нехай вони використовують зовнішні джерела інформації та їх улюблений інтегроване середовище розробки так, як вони б користувалися ним під час роботи. Тут немає необхідності створювати для них штучні бар’єри. Кращі програмісти не ті, що вчили все напам’ять, а ті, які знають як користуватися власними знаннями і доступною інформацією, та можуть побудувати за допомогою них своє рішення.

Хороший спосіб кинути виклик навичкам спеціалістам – це дати тести, що базуються на кодовій базі Вашої компанії. Тільки тоді Ви побачите, чи відповідають навички кандидата потребам компанії.

5. Використовуйте випробування перегляду коду, щоб оцінити обізнаність кандидата у шаблонах проектування та його кодувальну практику

Тести з кодування можуть також включати в себе завдання з перегляду коду. Це потрібно для випробування навичок програмування, які будуть корисні в роботі з командою. Тести з перегляду коду дають дуже точні результати про досвід розробника, їх підхід до якості коду та ефективність налагодження та знаходження багів. Завдання з перегляду коду повинне бути обов’язковими при прийомі на роботу Senior-розробників.

За допомогою цих порад, Ви зможете легко оцінити навички кодування в онлайн режимі, імітуючи досвід першого робочого дня, а також Ви зможите заощадити час для швидкого та легкого рекрутингу спеціалістів.

Джерело: https://www.smartrecruiters.com/blog/the-5-essential-tactics-to-recruiting-tech-talent/

#управлениеперсоналом #рекрутер #interview #ITHR #интервью #трендывIT #ITрекрутинг #рекрутинг #подборперсонала #собеседования #ITвмире #HR

bottom of page