top of page
Пошук

Андрій Андруневчин: про кар'єру, Java ком’юніті та ідею JDayМи продовжуємо спілкуватися з драйвовими та позитивними людьми, які рухають українське IT вперед. Нещодавно ми познайомилися з Андрієм Андруневчиним, який являється не тільки професійним розробником та менеджером, а й співзасновником декількох дуже важливих IT ініціатив в Україні.

Нам стало цікаво, яким шляхом своєї кар`єри пройшов Андрій, і ось що в нас вийшло.

Судячи із твого досвіду ти пройшов серйозний професійний шлях в IT, але ж усі ми з чогось починали. Розкажи, будь ласка, про свою кар’єру?

Я навчався в ЛНУ ім. Івана Франка на прикладній математиці, і одразу як закінчив універ пішов працювати в компанію Ericpol (українська філія польської компанії Ericpol в 2016 році їх придбав Ericsson)

Перші 4 роки я швидко міняв компанію за компанією, тож у 2009 році, я вже працював у компанії N-iX, і це було моє четверте місце праці. Десь в цей час я зрозумів, що просто сидіти і писати код мені мало, і я захотів започаткувати якусь цікаву ініціативу серед джавістів. Так в серпні 2009-го з'явилась JUGLviv. Думаю саме тоді з'явилось поняття "моя карєра" (посміхається).

Як ти прийшов до того, що потрібно розвивати професійні ком’юніті у Львові?

Для організацій різного роду ком`юніті в значній мірі потрібно, щоб співпало багато різних обставин. Насамперед необхідно знайти людину без сімї, яка має купу вільного часу, потрібно когось, хто буде достатньо безкорисливий, щоб робити це, не очікуючи прямої вигоди.

Приблизно таким я був у 2009 році. Ще тоді мені спало на думку, та й врешті я досі вірю в це, що просто писати код недостатньо, щоб бути конкурентним на ринку, я б сказав на ринках - без активної комунікації всіх учасників ІТ, ми приречені.


Ми не можемо конкурувати кількістю населення з Індією та Китаєм, ми не маємо гарного правового поля як в Ірландії, у нас відсутня освітня система як у цілому в західній Європі, наша єдина перевага - ціна, і єдиний шанс це самоорганізація.

У межах країни/міста, котрі краще зорганізується, будуть мати більше замовлень, ніж ті, які не зможуть вчасно зорієнтуватися. Львів, наприклад, менший, ніж Дніпро чи Харків, і такий же за розміром як Запоріжжя, проте успішно конкурує з ними в ІТ, упевнений, що не в останню чергу. У Львові ІТ само себе тягне вверх, у нас є купа ком`юніті на низах, конференції і коворкінги, також ми маємо ІТ кластер і підтримку міста зверху.

Тож із розумінням необхідності такої ініціативи і з наявністю вільного часу - було цілком логічним запустити java ком`юніті.

Які ком’юніті та конференції ти драйвиш зараз?

На даний момент я разом з Андрієм Пашкевичем організовую зустрічі JUGLviv (http://jug-lviv.blogspot.com/) та щорічну java конференцію JDayLviv (www.jday.com.ua).

Також маю два проекти, що практично живуть своїм житттям. Це агрегатор блогів українських айтішників www.subreader.co та платформа для дописів на технічну тематику www.devua.co.

Власне на DEVua я покладаю багато надій, оскільки в Україні немає жодного ресурсу на технічні тематики, і я впевнений, що при такій кількості аутсорсерів ми зможемо наповнювати не одну платформу якісним контентом.

Однієї людини може бути замало для такого скопу роботи. Чи є хтось, хто тобі допомогає з цим? Розкажи, будь ласка, про свою команду?

Це насправді одна з найбільших проблем в українських спілках - дуже часто все тримається на одній людині, коли в мене народилася донька, я майже на цілий рік закинув JUGLviv. На щастя, у цей час з`явився Богдан Бандрівський, який допоміг далі розвивати групу, згодом доєднався Андрій Пашкевич, з яким ми вже активно працюємо і над JUGLviv, і над JDayLviv.

Розкажи, будь ласка, про JDay, як виникла ця ідея?

Восени 2013 року я познайомився з Андрієм Родіоновим - двигуном київського JUG, він якраз у той час почав працювати над першою JavaDay Kyiv, а ми з Богданом Бандрівським напередодні говорили, що було б добре окрім щомісячних зустрічей зробити ще й одну підсумкову річну конференцію.

Тож натхненний прикладом і вже будучи морально готовим, я вирішив, що за 6-9 місяців можна буде щось організувати. Андрій Родіонов поміг із контактами кількох спікерів і вже в червні 2013 відбулася перша конфренція JDayLviv.

Прийшло/приїхало 200+ людей і тоді ж появилася схема - 3 потоки по 15 доповідей.
Організація конференцій такого рівня - це дуже складний та напружений процес. Було б дуже цікаво дізнатися про те, що запом’яталося тобі більше за все?

Так, справді, такого роду конференції готуються мінімум пів року, це не враховуючи того, що постійно, коли є нагода, ти намагаєшся напрацьовувати корисні контакти з потенційними доповідачами чи партнерами, щоб у потрібний момент усе робилося швидше і злагодженіше.

Важко відокремити якісь найяскравіші моменти, більше того підготовка до конференції-це свого роду робота диригента і чим менше несподіванок, тим краще, оскільки ти намагаєшся в значній мірі передбачити поведінку інших людей.

Розсилається мабуть близько 20 заявок до сильних і відомих доповідачів, паралельно оголошується відкритий набір спікерів - так званий CFP, шукаєш спонсорів із надією, що їх буде достатньо, щоб оплатити дорогу і поселення всім спікерам, шукаєш місце під конференцією, що зовсім нетривіальна задача, оскільки у Львові дуже мало місць, які б згодилися під такі речі. Працюєш із дизайнером - оскільки щороку в нас інший дизайн футболок, блокнотів, банерів і всієї сувенірної продукції.


І разом з тим надієшся, що твої рішення сподобаються аудиторії і кількість відвідувачів зростатиме з року в рік.

Що мене щоразу вражає - це відкритість та велике бажання закордонних спікерів, особливо з Польщі, приїхати. Ми з легкістю могли б подвоїти кількість доповідей тільки за рахунок заявок спікерів із Польщі. І ось всі ці компоненти, які я перелічив, потрібно звести до купи, періодично покладаючись суто на інтуїцію.

Що нас чекає на JDay цього року? Які сюрпризи ви приготували для учасників?

Ми вельми традиційні, тож учасників чекає 15 цікавих доповідей у трьох потоках, від спікерів з 7-ми країн світу + звичайно з України. Цілий день спілкування з колегами по цеху. Чудова локація на стадіоні Арена Львів та дружнє афтерпаті у Королівській Пивоварні.

Зате сюрпризи для учасників підготували наші спонсори, які традиційно розігрують коштовні подарунки і хто знає, що це буде цього разу, можливо raspberry, а можливо і Macbook.

Чи можеш ти поділитися своїми планами? Які ще проекти ми побачимо у майбутньому?

Ідей та задумок і справді багато, проте всі ініціативи дуже залежать від аудиторії. Наразі я намагатимуся більше виділяти часу на www.devua.co, оскільки такі речі дозволяють зосередити найбільш активних людей, із якими надалі легше втілювати нові проекти.

Також під сукном лежить один майже готовий програмний продукт, який вимагає небагато зусиль, щоб його закінчити. Тому, надіюся, незабаром ми його "допиляємо" і викладемо в загальний доступ, для мене це був би також новий досвід (посміхається).

Ми дуже вдячні за те, що Андрій знайшов час (на частину питань він відповідав у суботу о 08.00 ранку) та розповів нам про свій досвід та ідеї. Ми з радістю підтримаємо всі його ініціативи, та будемо спостерігати за розвитком цих та інших проектів Андрія.

#JUG #JUGLviv #конференция #карьера #ITevents #ITвУкраине #трендывIT #ITивенты #интервью #interview

bottom of page