top of page
Пошук

10 порад з «виживання» для рекрутерів-новачківФібі Спінкс є редактором Undercover Recruiter та старшим виконавцем в Link Humans. Вона вирiшила поділитися своїм досвідом того, як вижити в компанії рекрутеру-новачку.

Я чітко пам'ятаю свій перший робочий день, наче це було вчора. Також я згадую як все здавалося зрозумілим та зовсім далеким в один і той же момент.

Спочатку я навіть не здогадувалася чого чекати від кар'єри в рекрутинговому агентстві. Я чула багато гарних відгуків про цей напрямок роботи, а саме: як відчути успіх, укладаючи нові угоди, бачити задоволених клієнтів та бути щасливим від того, що допомагаєш комусь здійснити свою мрію. Я також згадую декілька речей про щедрі фінансові стимули, зокрема про робочі відрядження.

Це все звучало чудово, як би не інша сторона медалі. Рекрутмент зобов'язує бути постійно онлайн та проводити нескінченні години на телефоні, включаючи постійну гонитву за талантами та конкуренцію.

За перші кілька місяців я отримала справжнє бойове хрещення. Пройшло не так багато часу, перш ніж моя голова стала повністю забита новою термінологією, різними процесами, іменами колег, списками поточних та потенційних клієнтів, базами даних кандидатів і порталів для розміщення вакансій, котрі я й до сих пір не можу до кінця зрозуміти. Щоб не применшити, я була приємно приголомшена. На щастя, навколо мене були дуже сприятливі та надихаючі люди, які підтримували та запевняли, що все буде добре, але страх провалу не покидав мене.

Ось 10 речей, які допоможуть рекрутерам-новачкам облегшити своє життя:

1. Не поспішайте

Нова робота завжди є стресом, тому не думайте при перших труднощах забирати свої речі та звільнятися. Навчання потребує часу, а щоб стати майстром свого діла необхідно працювати над собою ще довше. Не турбуйтеся про те як швидко ви включаєтесь в процес і на скільки якісні перші результати.

2. Зробіть перший дзвінок

Якщо ви будете його відкладувати, то надалі зробити перший дзвінок буде складніше, і не важливо кому ви дзвоните: своєму першому кандидату чи клієнту. Якщо ваш менеджер довірив вам цю роботу, сприйміть це як знак схвалення та довіри, що допоможе вам відчути впевненість у собі. Найгірше, що може статися, так це сильна схвильованість та розгубленість, що говорити далі. У такому випадку ви можете просто вибачитися та звернути на те, що ви новачок. Запам'ятайте, чим більше дзвінків ви робите, тим легше вам буде розвити навики комунікації, адже саме вміння наладжувати контакти з різними людьми допоможе краще зрозуміти сферу в якій ви маєте шукати спеціалістів.

3. Задавайте питання

Якщо ви не поставите питання, то не отримаєте відповіді. Я прихильник того, що спочатку потрібно самому розібратися в завданні, але коли все-таки ви розумієте, що робите щось не правильно, не марнуйте час на виправлення своїх помилок, щоб зовсім не погіршити становище справи. Якщо ви маєте професійного менеджера, він одразу дасть вам зрозуміти, що жодне питання не є дурним, тому не бійтеся радитися з більш досвідченими колегами та прости допомоги.

4. Добре органiзуйте робочiй процес

Добре організований адміністративний процес свідчить про сталий успіх консультанта на всі 360°. При перших починаннях важко оцінити важливість запису дзвінків в деталях та створення наступних кроків. Системи CRM розроблені для полегшення роботи на довгий час, тому знайомство з ними сприятиме вашому успіху. Звичайно, ви можете добре запам'ятати перші п'ять дзвінків, та через два тижні вам необхідно буде зробити сотні таких дзвінків та надіслати купу імейлів, що в кінці призведе до міксу всієї інформації.

Тому важливо добре все органiзувати, навіть якщо ви маєте велику кількість справ, адже всі ті контакти та інформація, яку ви так довго шукали, не можуть постійно триматися в голові, а запам'ятовувати все – величезна трата часу.

5. Приймайте пропозицію про допомогу

Якщо ви працюєте в успiшному бiзнесi, то напевно оточені кращими експертами та спеціалістами своєї справи. Не бійтеся робити п’ятихвилинки, щоб запитати у них поради. Кожна людина має власний погляд на деякі речі, і на початку своєї кар'єри, найкраще, що ви можете зробити, то це дізнаватися якомога більше варіантів вирішення можливих проблем, шляхом власних спроб та помилок.

Якщо ваша команда менеджерів пропонує тренінги в обідній час чи персональний коучинг, не сприймайте все як додаткову роботу, адже це можливість для вас,як новачка, перейняти досвід від найкращих талантів та удосконалити власні вміння.

6. Будуйте свою репутацiю

Відчувати себе частиною групи та мати дружній колектив, допомагає створити позитивну атмосферу в офісі. Спілкування з колегами допоможе вам краще зрозуміти сферу бізнесу, зміцнить ваші зв'язки в компанії та дозволить дізнатися, які зусилля докладають люди, котрі працюють разом з вами. Головне не давайте колегам привід для пліток про себе. Не поспiшайте розкривати подробиці власного життя – це те, чого ви повинні уникати, щоб потім не відчувати сором за зіпсовану репутацію.

7. Беріть обідню перерву

Коли в працюєте цілий день, важливо зробити робочі години якомога продуктивними. Зазвичай ясну голову я маю у кінці першої половини дня, ще до того як беру обідню перерву. Тому коли ви завалені справами, марнувати час на прогулянку здається значною тратою робочого часу, та саме це допоможе відволіктися та зробить вас більш жвавим до кінця робочого дня.

8. Ви не повинні бути експертом у галузі вашої компанії

Вашою сильною стороною мають бути навички продажу. Ви не повинні бути експертом у всьому, що пов'язано з вашою галузою роботи. Звичайно, чим більше досвіду та розуміння різних сфер ви маєте, тим краще, але не турбуйтеся за засвоєння професійного досвіду. Краще звертайте увагу на якісний підбір необхідних людей, а все інше прийде з часом.

9. Розвивайтесь

Завжди задавайте питання, шукайте нову інформацію – така наполегливість призведе до просування бізнесу. Залишаючи осторонь розвитку якийсь час може бути непогано, але тільки якщо ви займаєтеся їм протягом всiх інших задач. Я часто була винна в тому, що забагато часу приділяла гарному сервісу для моїх клієнтів та розстановку існуючих ролей за рахунок всього розвитку бізнесу.

Способнiсть триматися на висотi та розподiляти задачi правiльно це найголовнiше, щоб ніколи не залишитись без роботи.

10. Починайте раніше або закінчуйте пізніше (ніколи все разом)

Працювати чи ні понаднормово залежить тільки від вас. У рекрутменті ви отримуєте стільки, скільки вклали, тому іноді ви схильні працювати більше, щоб отримати гарну винагороду. Моя порада полягає в тому, щоб вибрати щось одне: або починати раніше, або закінчувати пізніше, та ніколи не суміщати все разом. Дуже важливо насолоджуватися життям поза роботою, мати час на відпочинок та відновлення сил.

Добровільно збільшуючи свій робочий день, ви ймовірно відчуватимете себе найкращим консультантом у світі, але скоріше це призведе до професійного та емоційного вигорання.

Ніколи не намагайтеся бігти попереду паровозу у божевільні перші робочі дні. Пом’ятайте, що у вас попереду ще вся кар’єра.

Джерело: http://theundercoverrecruiter.com/new-recruiters-tips/

#рекрутинг #команда #management #рекрутер #коллеги #ITHR #подборперсонала #управлениеперсоналом #мотивация #менеджмент #карьера #HR #ITрекрутинг

bottom of page