top of page
Пошук

Яким дійсно хочуть бачити своє робоче місце спеціалісти?На сьогоднішній день існує глобальна тенденція працювати за межами офісу – в будь-якому зручному місці, де є засоби комунікації.

Matt Straz, засновник та СЕО компанії Namely розповів у своєму блозі, яким спеціалісти хочуть бачити своє робоче місце.

Як показує дослідження, проведене компанією FlexJobs в 2015 році, 30% респондентів готові на 10%, а то й на 20% скоротити свою заробітну плату, щоб особисто вибирати власне робоче місце.

Крім того, 97% відповіли, що не прив'язана до офісу робота має позитивний вплив на загальну якість життя.

Чи ваша компанія схильна підтримувати цю тенденцію? Зрештою, опитування більш, ніж 800 штатних співробітників США у листопаді минулого року показало, що 47% респондентів не вважають, що керівники їхніх компаній задумуються над цим питанням чи якось сприяють тому, щоб покращити умови праці.

Робочі кабінети обмежують взаємодію зі співробітниками. Але з іншого боку офіси в стилі «open space» відволікають від роботи та є не зручними для тих, кому потрібен спокій, щоб зосередитися на роботі.

Що роботодавці можуть зробити, щоб створити оптимальне робоче середовище?

Створення простору співпраці

Робота в команді та співпраця на робочому місці стає все більш важливою. Під час опитування, що було проведене компанією Wrike, 89% спеціалістів заявили, що вони керують проектами, але саме поняття «проектний менеджмент», як частина прямих функціональних обов'язків, відсутнє. Це означає, що більшість менеджерів регулярно співпрацюють з іншими командами та їхніми членами дистанційно, аби вчасно завершити та здати проекти.

Ключовим фактором взаємодії є комунікація. Проте, в тому ж опитуванні, 52% працівників повідомили, що не наладжена система комунікації призводить до певних проблем на роботі. Крім того, 40% респондентів вважають, що спілкування через електронну пошту тільки забирає їхній час.

Спеціалісти повинні мати спільний простір для взаємодії та спілкування. Створення відкритого робочого простору дозволить членам команди легко відірватися від свого робочого місця і працювати разом. Замість того, щоб ділитися інформацією та ідеями через пошту, працівники можуть спілкуватися віч на віч.

Спільне робоче місце не повинно бути занадто екстравагантним та модним – працюйте з тим, що у вас є. Надайте конференц-зали для команд, котрі вони б могли використовувати за потребою, кімнати для переговорів, забезпечте офіс додатковими столами для секційних засідань та тренінгів.

Але залишіть місця для усамітнення

Потрібно пам`ятати про баланс між спільною роботою та індивідуальною. Не всі співробітники хочуть мати таке місце роботи. Одні задоволені і нормально почуваються в подібній атмосфері. Інші ж мріють про окремий кабінет.

Приблизно 21% працівників, свідчать про те, що на робочому місці, де постійно говорять по телефону, обговорюють робочі питання, друкують документи - важко зосередитися на своєму завданні, і це призводить до зниження загальної продуктивності.

Усі столи в «open space» офісах схожі, але можна внести власну індивідуальність. Дозвольте працівникам поставити сімейну фотографію, принести якусь милу дрібничку з дому чи завести невелику кімнатну рослину. Це сприятиме створенню комфорту та особистого простору.

Хоча співпраця має особливе значення, спеціалісти як і раніше хочуть мати тихе робоче місце, де вони б могли зосередитися на роботі та успішно її виконувати. Розгляньте ідею про видання навушників на робочому місці – коли хтось повинен зосередитися на проекті, то такий девайс буде ідеальним помічником.

Пливіть за течією

Зазвичай більшість компаній закріпляють за працівником робоче місце та встановлюють свої стандарти на те, як і де будуть виконуватися робочі доручення. Чи є такий метод дійсно ефективним?

Насправді, 90% співробітників вважають, що саме неформальне робоче місце для них є ідеальним.

Крім того, гнучке місце роботи дає найбільш плідні результати як для роботодавця, так і для працівника. В один день вони можуть працювати в офісі, щоб обговорити важливі моменти спільного проекту та отримати натхнення для нових ідей. А наступного дня - матимуть можливість зосередитися на роботі в комфортному для них місці.

Створюйте такі умови для роботи, щоб у ваших працівників була свобода вибору, бо саме цього вони прагнуть.

Джерело: https://www.linkedin.com/pulse/what-employees-really-want-from-work-environment-matt-straz?trk=pulse-det-nav_art

#трендывIT #корпоративнаякультура #HR #офисноепространство

bottom of page