top of page
Пошук

SoftServe University: як побудувати найбiльший корпоративний IT-унiверситет в УкраїніСьогодні у SoftServe працює близько 4500 співробітників у 28 офісах по всьому світу, і судячи зі всього, це тільки початок. Крім розвитку технологій та різноманітних проектів, компанія робить значний внесок в розвиток ІТ-освіти та драйвить найбільший в Україні корпоративний університет.

З нами люб'язно погодилася поспілкуватися Галина Даців, керівник SoftServe University та детально розповіла про те, як будувався та розвивався один з найбільших проектів в галузі корпоративної ІТ-освіти України.


- Для початку хотілось би запитати про те, як компанія SoftServe почала свій розвиток, і як вона стала найбільшою в Україні?

- Такою великою компанією ми стали не відразу. На ринку ми вже 23 роки, компанія була заснована у 1993 році декількома молодими, розумними і амбітними аспірантами Львівської Політехніки. То ж коли ми розповідаємо про себе, завжди наголошуємо, що SoftServe – це глобальна IT-компанія з українським корінням. Європейський HQ SoftServe розташований у Львові.

ІТ-галузь в Україні стрімко розвивається вже декілька десятиліть поспіль, постійний ріст з моменту заснування має і наша компанія.

Враховуючи, що попит на кваліфіковані кадри постійно зростав, ми розуміли - щоб не сісти на так звану «кадрову дієту», нам потрібно створити середовище, у якому ІТ-фахівці могли б ефективно і швидко розвиватись.

Так у 2006 році ми реалізували одну з стратегічних ініціатив у розвитку людського капіталу – заснували власний корпоративний університет. SoftServe став першим серед ІТ-компаній України, хто заснував власну освітню інституцію.

- Дуже цікаво дізнатися, з яких напрямків розпочалася така ініціатива, що було першим для Вас?

- Ми розпочали з трьох ключових на той момент напрямків: SoftServe ІТ Академії, де навчали потенційних працівників компанії початкового рівня (junior staff), програми від Microsoft IT Academy, в якій, будучи партнером Microsoft IT Academy, ми навчали студентів новітнім Microsoft технологіям та Мовної школи, де наші колеги покращували свій рівень англійської мови.

Зараз Університет має ще кілька напрямків, які допомагають забезпечити потреби працівників SoftServe у навчанні.

Підрозділ «Training and Development» відповідає за корпоративні навчальні заходи. Він формує ефективне середовище для професійного навчання та розвитку працівників усіх рівнів та функціональних напрямків. Тут вивчають управління проектами, бізнес-аналіз, системну архітектуру, розробку програмного забезпечення, тестування та контроль якості, професійну комунікацію, особисту ефективність та багато іншого.

У цьому напрямку ми маємо чимало цікавих програм та підрозділів. Наприклад, «Центр розвитку лідерства» надає необхідні знання та навички працівникам, котрі планують займати управлінські посади; «Офіс Менторства» відповідає за застосування менторства (наставництва) як інструменту для професійного розвитку працівників; “Тренінг-менеджмент група” забезпечує ефективне функціонування корпоративного навчально процесу.


Ми створили власну систему управління навчанням (learning management system) з тренінг-каталогом, де працівники замовляють собі необхідне навчання. Зараз у каталозі близько 200 різноманітних навчальних пропозицій і їхній перелік постійно збільшується.

Наймолодшим напрямком корпоративного університету є «E-Learning Team». Його команда розробляє програми електронного (on-line) навчання.

Враховуючи, що SoftServe глобальна компанія з великою кількістю офісів і працівників не лише в Україні, але й у Європі та США, актуальність дистанційного навчання зростає.

Ми вже маємо близько 40 електронних курсів для працівників компанії і працюємо над новим контентом. За 2 роки ми сформували сильну команду, яка має необхідні навички, досвід і навіть власну студію для створення якісних е-learning курсів під потреби компанії.

Насамкінець, ще одним важливим напрямком корпоративного університету є «Сертифікаційний центр», який дає можливість пройти технічну сертифікацію від визнаних у світі тестових центрів. Сертифікаційний центр надає свої послуги не тільки працівникам SoftServe. Здати той чи інший сертифікаційний іспит тут можуть спеціалісти з інших компаній.

- Хотілося б запитати про те, скільки було випускників за весь час існування ІТ Академії? Може у Вас є такі цікаві цифри?

- За 10 років роботи ми підготували близько 5 тисяч випускників. Але, говорячи про кількість, я хочу наголосити, що розвивалися і набирали обертів ми поступово. У 2006 році і сама компанія, і потреби у нових працівниках не були такими великими, як зараз. Відповідно, у нас у штаті був один викладач, який вів кілька груп. Потім викладачів стало двоє і так тривало кілька років.


Зараз в ІТ Академії працює 20 викладачів, одночасно навчається більше 30 груп і ми випускаємо близько 700 студентів упродовж року. Цей напрям дуже виріс за останні роки кількісно, географічно та у переліку курсів.