top of page
Пошук

IT Research – львівське ІТ у деталях!Львівський ІТ Кластер спільно із соціологічною агенцією «Фама» реалізували масштабне та унікальне дослідження ІТ-ринку Львова - Lviv IT Research.

Однією із головних переваг дослідження є його точність та репрезентативність.

Метою такого проекту було детально проаналізувати ІТ-ринок Львова, його об’єм, географію, структуру та потенціал. У рамках дослідження опитали понад 400 ІТ-спеціалістів та зібрали інформацію про те, яким є середньостатистичний ІТ-працівник Львова, на що він заощаджує, який його дохід та інтереси.

«Ми усвідомили що до того ніхто детально не аналізував ІТ-ринок у Львові. Нам було важливо провести таке дослідження щоб зрозуміти які існують ризики для галузі, який її потенціал, можливості для розвитку та загалом зрозуміти структуру ринку.

Головним у IT Research є його точність, адже похибка дослідження не перевищує 5%. Тобто, кожен хто ознайомиться із цим звітом зможе зрозуміти як працює львівське ІТ, покладаючись на цифри та оцінки експертів із багаторічним досвідом.

Переконаний, що кожному буде цікаво почитати про те яким є львівський ІТ-шник, хто він, які його інтереси та як він вдосконалює свої навики. IT Research дає можливість побачити ІТ-галузь Львова у розрізі. Саме це робить його унікальним»

- розповів CEO Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський

Ще однією особливістю проекту є те, що експертами виступили не лише керівники ІТ-компаній з різним бізнес досвідом, а також професіонали з суміжних галузей. 90% директорів ІТ-компаній вважають Львів сприятливим місцем для розвитку бізнесу, а 83.3% директорів планують інвестувати в розширення власного бізнесу.

Згідно з результатами IT Research найпоширенішою моделлю бізнесу є аутсорсинг. Щодо ринку збуту львівських ІТ-компаній , то США складає 50%, 35% - Європа, решту становить Канада, Україна, Ізраїль на інші країни. У дослідженні можна дізнатись також про наявні та потенційні проблеми ринку, його тенденції та динаміку, яка в цілому є позитивною.


IT Research склав повний соціологічний портрет львівсього ІТ-шника. На сьогодні у Львові живе та працює понад 15000 ІТ-спеціалістів, що становить 15% усіх ІТ-спеціалістів України. Із них чоловіки становлять - 77%, а жінки відповідно 23%.

IT Research містить цікаву інформацію про те на що заощаджують львівські ІТ-шники, як проводять вільний час, як харчуються, як навчаються і навіть про те яким домашнім улюбленцям надають перевагу. Наприклад, середньомісячний дохід Львівського ІТ-спеціаліста становить 1500 доларів США, мінімальний дохід – 150 доларів, а максимальний – 4500. Середній вік – 26 років. Також цікавим є той факт, що майже кожен третій ІТ-працівник ніколи не був закордоном.


Дослідження IT Research слугує потужним та аналітичним джерелом інформації про львівську ІТ-індустрію. Ознайомившись із ним кожен зможе дізнатись про ІТ-ринок, тенденції які існують на ньому, його географію, характеристику у цифрах та графіках, а також дізнатись оцінку експертів та директорів ІТ-компаній.

Ознайомитись із цифрами та прочитати повний звіт можна на сайті Львівського ІТ Кластеру - http://itcluster.lviv.ua/projects/it-research/

#ITвУкраине

bottom of page