top of page
Пошук

10 причин чому IT-спеціалісти довго працюють в одній компанії?Чи замислювались ви над тим, чому є люди які декілька років працюють в одній компанії, та зовсім не розглядають ніяких пропозицій? Мабуть, так, але звичайно ми думаємо, що таких людей просто цінують у компанії, тому вони стабільно працюють багато років.


Але що воно таке це “цінують”? З чого воно складається, та як зробити так щоб і в нашій компанії цінували людей? Ми вирішили запитати у розробників, які понад 5 років працюють в одній компанії, чому вони не переходять на більш “солодкі” пропозиції.


В цьому невеличкому дослідженні взяли участь 25 інженерів, які працюють в великих та невеликих IT-компаніях України, та протягом багатьох років не разу не відгукнулися позитивно на жодну з наших пропозицій о вакансіях інших компаній. В результаті ми вивели 10 причин, чому люди не залишають свої компанії. Ми також взяли найцікавіші думки наших респондентів, щоб передати пряму мову яка показує кожен з наших пунктів.Вони розуміють свою роль в компанії та на проєкт


На думку наших співрозмовників, і ми з цим згодні, людині важливо щоб вона розуміла яку роль відіграє в компанії, як впливає її праця на успішність компанії, та що від неї очікують колеги, клієнти та керівництво.


В сукупності це все й дає те саме почуття значущісті для працівника, та підвищує його лояльність до компанії. Якщо людина не розуміє свою роль, то їй набагато простіше залишити компанію.


Ігор, DevOps Team Lead:

“Дивіться, я у себе в команді тім-лід, я гарно розумію чого від мене хоче компанія та команда. Я розумію відповідальність та наслідки моїх дій. Також я розумію перспективи свої та кожного з інженерів у нашій команді. Це й утримує мене тут. Я не можу просто взяти та піти в іншу компанію, не тому що там не цікаво чи гірші умови, а тому що розумію, що в чомусь мені там потрібно буде починати свій шлях з самого початку.”В них є багато однодумців серед колег в компанії


Багато хто вважає, що вони довго працюють в одній компанії тому, що там багато людей які розділяють їх цінності та інтереси. Якщо казати простою мовою, то колектив утримує працівника всередині. Тому що в компанії ми не тільки працюємо, а й спілкуємось, а коли люди в компанії на одній хвилі їм простіше взаємодіяти й по робочім питанням.


Сергій, Senior .NET developer:

“Звісно я гадаю, що десь мені м могли запропонувати більше винагородження, чи якісь інші перспективи. Але умови праці, чи плюс 300-500 баксів зарплатні не замінять команди, з якою цікаво працювати та просто провести час вирішуючи складні технічні кейси. Я це вже одного разу відчув і зробив висновки, тому я тут вже 7 років поспіль, і не планую міняти компанію :)”Вони спілкуються безпосередньо з клієнтом


Для кількох людей виявилося, що можливість безпосереднього спілкування з клієнтом дуже важлива. Вони розуміють все саме так, як це говорить клієнт. І це створює не тільки можливості для розвитку, а й відповідальність за свої слова та дії.


Володимир, .NET developer:

“Я тут тому що мені подобається мій клієнт. Я його розумію, він мене теж. В нас немає ніяких незрозумілих менеджерів, які намагаються вставити свої 5 копійок в процес розробки. Це важливо, я роблю свої роботу, клієнт задоволений, ми розв'язуємо будь-яке питання швидко та без 100 листів з копіями на всю компанію. Мені страшно уявити, що я піду у компанію де між мною та клієнтом буде ще 5 менеджерів та купа незрозумілих мітингів, на які треба тратити по пів дня робочого часу.”Вони розуміють як розвивається їх кар’єра всередині компанії


Зараз мабуть в кожній IT-компанії є можливість якогось кар’єрного розвитку. Заходять нові проєкти, команди та компанії в цілому зростають. Але чи замислювались ви над тим, чи розуміють ваші співробітники, як саме може розвиватися їх кар’єра у вашій компанії? Не загалом в “технічному” напрямку чи “менеджерському”, а конкретно?

Конкретно відповісти зможе далеко не кожна компанія, але, мабуть саме в таких компаніях люди можуть працювати довго.


Андрій, Mobile Team Lead:

“Я прийшов сюди ще коли був зовсім джуном. Мої навички росли, мною почали цікавитися інші компанії. Я ходив на співбесіди, мені робили офери, та я навіть одного разу прийняв офер, та потім відмовився. Розумієте, тут в мене є чіткий план розвитку, який я складаю разом з керівництвом, та він збігається з моїми інтересами. Моя компенсація регулярно зростає. Компанія підтримує мої ініціативи з професійного росту, я веду внутрішні тренінги, відвідую конференції, компанія все це підтримує та оплачує. Я у свою чергу допомагаю компанії розвивати експертизу всередині. Звісно я можу ходити по різних компаніях, працювати там по року чи два, та дійти до того ж професійного рівня, але навіщо, якщо тут все це є, та я можу спокійно йти до своїх цілей.”Вони прогресують у професійному плані


Коли людина довгий час займається одним і тим самим, їй починає це набридати. Це стосується не тільки розробників, але й роботи в цілому. Тому важливо, щоб працівники розвивалися в професійному плані, це буде давати їм додаткову мотивацію та натхнення на отримання нових знань.


Олексій, Senior Java engineer:

“Тут така справа. У своїй компанію в мене є можливість працювати з новим стеком технологій, брати складні таски, пробувати себе в різних ролях на проєктах. Це мені додає цінність як інженеру та працівнику. А десь там може бути інакша ситуація, я прийду, якийсь час будуть свіжі технології, потім почнеться сапорт, є ймовірність що він затягнеться, чи буде розвиток, та яким буде наступний проєкт не зрозуміло. Звісно що може й ні, і там теж буде все круто в плані технологій та розвитку, але зараз ми цього не знаємо. Саме тому я й залишаюся тут, тому що бачу що компанія та клієнт підтримує розвиток інженерів.”В їх команді навантаження розподілене рівномірно


Це теж виявилося досить важливим для опитаних нами інженерів. Рівномірне навантаження каже про збалансовану команду, в якій усі мають достатній рівень завдань згідно з їх навичками. Чому це важливо? Тому що коли в команді немає перенавантажених працівників, продуктивність залишається високою, і вся команда показує ефективні результати.


Микола, Python developer:

“Якось я працював у компанії де мені було потрібно сидіти в офісі по 16 годин та педалити за всіх. Компанія полюбляла економити, і замість сіньорів в кращому випадку наймала джунів. Звісно одними лише джунами нічого доброго не зробити і приходилося доробляти за всіма щоб встигнути в прийнятні строки. Я тоді був досить наївний, і гадав що нічого страшного в цьому нема. Але потім коли я потрапив сюди, то зрозумів в яких умовах я знаходився. Зараз в нас все круто, кожен на своєму місці всі інженери досить високого рівня, ми встигаємо все робити вчасно.”В них добрий “work life balance”


Зараз можна побачити багато статей на тему “work life balance” з порадами як організувати своє життя так, щоб вистачало часу на роботу та життя. Але в реальності далеко не завжди ми можемо цього досягнути. Є обов’язки, дедлайни та овертайми, все це стало звичайною справою в компаніях.

Для деяких інженерів саме “work life balance” і є тим, що утримує їх у компанії. Особливо це важливо для тих, хто має сім’ю та дітей, і хочуть більше часу проводити з ними.


Дмитро, iOS developer:

“В мене троє дітей, для мене важливо мати час не тільки на роботу, а й на те, щоб проводити час із сім’єю. Я розумію що на проєкті можуть бути різні ситуації, і звісно я овертаймлю коли в нас реліз. Але я знаю що є компанії де овертайми це стандартна ситуація, тому я й не переходжу нікуди. Компанія поважає те, що мені необхіден час на родину, тому я працюю тут. Для мене зараз це важливіше за гроші та перспективи.”Компанія їх підтримує та допомагає у розв'язання проблем


В житті та роботі будь-якої людини трапляються проблеми різного характеру. Коли компанія, в обличчі менеджменту чи колег, допомагає працівникам, вони це бачать і цінують. Коли співробітник може розраховувати на допомогу, це звісно підвищує його лояльність та буде стримувати його від бажання розглядати інші пропозиції.


Олександр, DevOps engineer:

“Я працюю в одній компанії багато років, в нас на проєкті були різні ситуації, іноді ми факапили, робили невірні технічні рішення, це призводило до проблем. Дуже приємно, що замість “пістонів” я побачив, що мій менеджер та керівник готові стати на мій захист. Разом ми знаходимо вихід із ситуацій та вирішуємо питання з клієнтом, та всі залишаються задоволеними. Я бачу рівень своєї відповідальності, але отримуючи підтримку, розумію що хочу працювати з цими людьми. Тому я тут, і не думаю про зміну місця роботи.”Керівництво компанії та клієнт довіряє їх рішенням


Ми з’ясували що людям також важливо, щоб керівництво та клієнт довіряли інженерам. Звісно ми розуміємо, що довіру треба заслуговувати, інколи на це потрібен час, але все ж таки коли її немає, працівник не відчуває персональну відповідальність за свою роботу, і його мало що стримає залишитися у компанії.


Станіслав, Java Team Lead:

“В цій компанії я можу робити важливі технічні рішення, і клієнт сприймає їх і довіряє мені. Це важливо, коли в тебе не стоять над душєю, а дають можливість зробити все так, як ти це бачиш. Звичайно це вже зовсім інший рівень відповідальності, бо ти маєш краще продумувати кожен крок та кожне рішення, але це круто. І я гадаю, що в іншому місті такого рівня довіри та відповідальності в мене може вже й не бути.”Їх колеги мають почуття гумору


Чого ми й самі не очікували так це такого пункту в нашому списку. Але як виявилося це теж має значення і впливає на те, чому людині приємно працювати в компанії. Звісно можливе це не головний пункт, але гумор створює веселу атмосферу та робить буденність більш цікавою.


Олексій, Java developer:

“В нас тут дуже класна команда, ми завжди знаходимо над чим пошуткувати. В мене був досвід коли я працював з дуже серйозними дядьками в одній команді. Так проєкт був цікавий, технології теж були досить непогані, але команда була настільки сумовита, що навіть на тім-білдінгах нічого окрім нового фреймворку чи алгоритмів ми не обговорювали. Мені було важко серед них, не вистачало якогось фану та просто відволікання від складних тасків. Зараз все круто, кожен в нашій команді має свої приколи, ми не просто працюємо, а й ще гарного проводимо час. Куди я їх залишу? Мені без них буде вже не так весело :)”


Ось такий список в нас вийшов в результаті опитування. Звісно тут може бути не все що впливає на довготривалість співпраці розробників та компаній. Пишіть якщо маєте свої версії цього. Буде дуже цікаво поспілкуватися в коментарях.


*Photo by Tim van der Kuip on Unsplash

bottom of page